Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alex Dujshebaev (PGE VIVE Kielce) przy piłce podczas meczu z Orlen Wisłą Płock PAP / Piotr Polak / Alex Dujshebaev (PGE VIVE Kielce) przy piłce podczas meczu z Orlen Wisłą Płock

Koniec spekulacji. PGE VIVE Kielce nie zagra w Lidze SEHA

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Liga SEHA nie dla PGE VIVE Kielce. Mistrzowie kraju rozmawiali z władzami polskiej piłki ręcznej, ale ostatecznie zrezygnowali z udziału w prestiżowych rozgrywkach.

Prezes Bertus Servaas zapowiadał, że jest zainteresowany rozgrywkami z udziałem najlepszych drużyn Europy Środkowo-Wschodniej. Po raz kolejny dostał zaproszenie od kierownictwa Ligi SEHA, udał się na rozmowy, ale podkreślał, że nie zrobi nic za plecami Superligi i ZPRP. - Musimy przeanalizować sytuację - mówił. 

Problem w tym, że Liga SEHA to kolejne olbrzymie obciążenie dla zespołu występującego w Superlidze, Pucharze Polski i Lidze Mistrzów. Tak naprawdę jedyną realną opcją na występy było opuszczenie fazy zasadniczej Superligi (jak Veszprem dwa lata temu). Prezes Servaas wykluczył taką ewentualność. 

PGE VIVE Kielce rozmawiał o Lidze SEHA z prezesem Superligi Markiem Janickim i wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Henrykiem Szczepańskim. Po spotkaniu obwieścił, że VIVE nie pojawi się w tych rozgrywkach. Przynajmniej przez najbliższe lata. 

- Mam takie stanowisko, że większą wartość dla nas ma rozwój PGNiG Superligi niż wejście do SEHA Ligi. W związku z tym temat naszej gry w Lidze SEHA w ciągu najbliższych lat definitywnie upadł, nadal w pełnym wymiarze będziemy grali w Superlidze - wyjaśnił Servaas. 

ZOBACZ WIDEO Fabiański może wrócić do Londynu. "Do jego zachodniej części"

Czy PGE VIVE powinno zagrać w Lidze SEHA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • Jasna Strona MOCY Zgłoś
  Szkoda tylko że wraz z odpuszczeniem SEHA upada również temat zakupu samolotu. Po prostu znika taka potrzeba. (Przynajmniej na razie). Trochę szkoda, jednak z drugiej strony udział w
  Czytaj całość
  tym projekcie nie daje nic poza kasą, bo przeciętny kibic handballa w Europie zachodniej nawet nie wie kto jest triimfatorem tych rozgrywek. Prestiż jedynie wśród uczestników z Europy wschodniej , a i większa możliwość łapania kontuzji przy tylu meczach. Przypuszczam że Vesprem zamieniłoby wszystkie zwycięstwa w Seha za jeden zloty medal w LM.Dobrze się stało. Alleluja i do przodu.
  • uły uły Zgłoś
   A smerf wazniak znów wie wszystko lepiej i wszystkich poucza. :)
   • Maribor Zgłoś
    @Petruś znów odkryłeś spisek, przez Ciebie Bert wpadnie w depresję.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL