WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Adrian Kondratiuk

Adrian Kondratiuk zostaje w Wybrzeżu Gdańsk

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jak już wcześniej informowaliśmy, przedłużenie kontraktu w Wybrzeżu Gdańsk przez Adriana Kondratiuka było już tylko formalnością. Rozgrywający we wtorek złożył podpis pod nową umową.

Adrian Kondratiuk, który od lat był ważną postacią w kadrze Polski B, w maju 2017 roku zadebiutował w pierwszej reprezentacji. W okienku transferowym był wcześniej sondowany m.in. przez Orlen Wisłę Płock, jednak ostatecznie zdecydował się pozostać w Gdańsku.

Co prawda Adrian Kondratiuk pochodzi z Legnicy, jednak wyraźnie zadomowił się właśnie w Gdańsku, gdzie wyjechał po ukończeniu gimnazjum. Przez trzy lata występował w SMS-ie ZPRP Gdańsk, a od sezonu 2012/13 nieprzerwanie występuje w Wybrzeżu Gdańsk.

Urodzony w 1993 roku środkowy rozgrywający w gdańskich barwach rozegrał w lidze aż 155 spotkań, w których rzucił 473 bramki. W ubiegłym sezonie 80-krotnie pokonywał w lidze bramkarzy, więc przekroczenie 500 trafień dla tego klubu wydaje się być już teraz kwestią kilku kolejek.

Wybrzeże opuściło w ostatnim okienku transferowym kilku ważnych zawodników, jak choćby Łukasz Rogulski, Hubert Kornecki i Maciej Pieńczewski. Do zespołu dołączyli natomiast młodzi - Ksawery Gajek, Konrad Ciołak oraz Przemysław Witkowski.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018: Przewodnik po Moskwie dla kibica: Lotnisko

Czy Adrian Kondratiuk podjął słuszną decyzję i ma szansę rozwinąć się w Wybrzeżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL