WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Alfred Gislason

Alfred Gislason mówi "dość". Doświadczony szkoleniowiec opuści Bundesligę

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Alfred Gislason przestanie być trenerem THW Kiel po wygaśnięciu kontraktu w 2019 r. Co więcej, doświadczony Islandczyk nie zamierza szukać klubu w Niemczech i po ponad 10 latach opuści Bundesligę.

Pierwsze informacje o odejściu Alfreda Gislasona z drużyny THW Kiel pojawiły się po ostatnim domowym meczu minionego sezonu, w którym Zebry podejmowały TVB 1898 Stuttgart. - Będę trenerem THW do 2019 r. Potem planuję przerwę od Bundesligi - zapowiedział wtedy islandzki szkoleniowiec. 

Zdanie to podtrzymuje do teraz. W wywiadzie udzielonym "Kieler Nachrichten", Gislason powtórzył, że nie będzie trenerem żadnego zespołu z Niemiec po zakończeniu przyszłego sezonu. Islandczyk odniósł się również do informacji dotyczącej jego zatrudnienia w drużynie MT Melsungen. - Taka konwersacja nigdy nie miała miejsca - skomentował. 

Trener THW Kiel nie wyklucza jednak, że zostanie w Kilonii, ale w innej roli. - Może zostanę w klubie, kto wie. Czuję się bardzo przywiązany do zespołu - powiedział Islandczyk. 

Alfred Gislason to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów. Poza zespołem z Kilonii, prowadził on m.in. SC Magdeburg (w latach 1999-2006) czy VfL Gummersbach (2006-2008). Przez dwa lata, tuż przed objęciem sterów w THW Kiel, był również selekcjonerem kadry Islandii. Jako trener siedmiokrotnie wygrywał Bundesligę, a trzy razy sięgnął po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W latach 2002, 2009 oraz 2012 został z kolei wybranym trenerem sezonu w Niemczech. W zespole Zebr jego miejsce ma zająć Filip Jicha, który w zbliżającym się sezonie będzie asystentem islandzkiego trenera.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #21: Pudzianowski spełnił marzenie

Komentarze (2):