Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg

To nie koniec Mebli Wójcik Elbląg. Zgłosili się do I ligi

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Męska piłka ręczna w Elblągu nie upadnie. Meble Wójcik, wbrew pierwotnym zapowiedziom, zgłosiły się do rozgrywek pierwszoligowych.

Kilka dni temu dyrektor klubu, Łukasz Kuliński obwieścił w rozmowie z "Radiem Olsztyn", że Meblarze nie zebrali potrzebnych środków, zatem nie zgłoszą się do I ligi. Co za tym idzie, seniorski szczypiorniak w Elblągu zakończy swój żywot. 

W ciągu kilku dni nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot. Zarząd byłego klubu Superligi czynił starania, by utrzymać zespół na powierzchni. W końcu zadecydował, że zgłosi Meble Wójcik do rozgrywek. 

Drużyna przetrwa i będzie oparta na lokalnych szczypiornistach. W najbliższych dniach zostaną ogłoszone pierwsze szczegóły, w tym nazwisko trenera. 

Meblarze dwa sezony spędzili na najwyższych szczeblu. Wygrali I ligę w sezonie 2015/16, spełnili wymogi i awansowali do Superligi. Po dwóch latach klub nie przystąpił do procesu licencyjnego, głównie ze względów finansowych. Nie udało się przygotować wymaganego budżetu minimalnego, wynoszącego 2 mln złotych.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Boniek wskazał polską gwiazdę MŚ. Ekspert ma wątpliwości: "nie spodziewałbym się fajerwerków"

Czy Elbląg zasługuje na męską drużynę w I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL