Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gabor AncsinWP SportoweFakty / Damian Filipowski / Gabor Ancsin

Węgierski zawód. Telekom Veszprem odesłał Gabora Ancsina

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Gabor Anscin najbliższy sezon spędzi poza Veszprem. Reprezentant Węgier, rozczarowujący od kilku miesięcy, został wypożyczony do Ferencvaros.

Z jednej strony decyzja Veszprem dziwi. W przyszłym sezonie wrócą do Ligi SEHA, będą grać na czterech frontach i trzech prawych rozgrywających jest koniecznością, zwłaszcza że weteran Laszlo Nagy coraz częściej łapie kontuzje. Biorąc jednak pod uwagę zniżkę formy Ancsina, o niespodziance nie może być mowy. 

W 2016 roku przychodził do mistrzów Węgier jako czołowy strzelec Picku Szeged i kandydat do roli lidera reprezentacji. W Veszprem zazwyczaj grzał ławę, przegrywał rywalizację nie tylko z Nagyem, a także z Norwegiem Kentem Robinem Tonnesenem. Większość ze 146 bramek rzucił na węgierskich parkietach, od święta dostawał minuty w Lidze Mistrzów. 28-latek zmarnował dwa ostatnie sezony i na wypożyczeniu w Budapeszcie spróbuje się odbudować.

Nowy zespół Ancsina, Ferencvaros, to jeden z ligowych średniaków, akurat w tym roku ledwo utrzymał się na najwyższym szczeblu. Prawy rozgrywający spędzi tam najbliższe miesiące, ale nie wiadomo, czy będzie miał jeszcze otwartą drogę do Veszprem. W związku z dużym nagromadzeniem spotkań, węgierska potęga być może sięgnie po nowego mańkuta.

Zawodnikiem Ferencvaros został niedawno Timuzsin Schuch, legendarny obrońca Veszprem, który nie porozumiał się z klubem w sprawie nowej umowy.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Ekspert ostro o Argentynie. "Mam nadzieję, że nie wyjdą z grupy!"

Czy Veszprem pozyska nowego prawego rozgrywającego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL