Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kram Start Elbląg WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Kram Start Elbląg

Start Elbląg stracił sponsora tytularnego. Niepewna przyszłość klubu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Firma Kram wycofała się z finansowania szczypiornistek Startu Elbląg. To konsekwencja sporu na linii klub-miasto. Czołowy polski zespół musi walczyć o przetrwanie.

Władze klubu potrzebują 200 tysięcy złotych, by zamknąć budżet i zgłosić Start Elbląg do kolejnego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zarząd poprosił o pomoc Witolda Wróblewskiego. Prezydent poinformował jednak, że nie przekaże dodatkowych środków i za zaistniałą sytuację obwinił działaczy.

- Bardzo krytycznie oceniam zarząd, który jest nieudolny. Oczekuję też większego zaangażowania finansowego ze strony tytularnego sponsora klubu. (...) Wychodzi więc na to, że to miasto jest strategicznym i tytularnym sponsorem, a nie firma Kram, która, jak wynika z informacji klubu, przekazuje 100 tysięcy złotych - powiedział Wróblewski. 

Na zarzuty błyskawicznie odpowiedział główny partner Startu, firma Kram. Sponsor wypowiedział umowę i poprosił o usunięcie członu Kram z nazwy drużyny. 

- W okresie, gdy byliśmy sponsorem tytularnym (2016-2018) przekazaliśmy na działalność klubu 1047219,78 (ponad milion złotych). Jednocześnie informujemy, iż wypowiedź pana prezydenta godzi w nasze imię i dlatego nie widzimy możliwości kontynuowania promowania miasta Elbląg na arenie krajowej i międzynarodowej - czytamy w oświadczeniu prezesa Zbigniewa Przybysza. 

Start znalazł się w bardzo trudnym położeniu. Kierownictwo zamierza namówić firmę Kram do zmiany decyzji. Inną ewentualnością pozostaje dotacja z miasta. W razie niepowodzenia, władze będą zmuszone wycofać drużynę z rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet.

Elblążanki wielokrotnie stawały na podium mistrzostw Polski, dwukrotnie zdobyły tytuł (1992, 1994). W ostatnim sezonie zajęły czwartą lokatę.

ZOBACZ WIDEO Polski nie stać na selekcjonera z "topu"? "Potrzeba człowieka z charyzmą"

Czy Start Elbląg przystąpi do sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • WujekZbyszek Zgłoś
  200 jak 200 ale teraz i sponsora straciliscie ... zamiast pomagac to pograza klub
  • Maćko18 Zgłoś
   "Zarząd poprosił o pomoc do Witolda Wróblewskiego."Polski język, trudny język? Albo bez do, albo zgłosi się...
   • Trzygrosz54 Zgłoś
    Tak właśnie uprawia się w naszym kraju politykę - tę lokalną ,ale też krajową ,przez duże P...Wielu z tych tak zwanych polityków (najczęściej nie mają w tym kierunku
    Czytaj całość
    wykształcenia - czyli są amatorami ) nie zadaje sobie często trudu,by zgłębić temat . W efekcie nierzadko powstają niepotrzebne smrody,które potem ciężko jest przewietrzyć.......Wydaje mi się,że firmy sponsorskie sporo ryzykują - jeżeli zespół obniży loty,to tak naprawdę trudno policzyć,jak takie środki przekładają się na zyski finansowe firmy. Często chodzi bardziej o ewentualny splendor,niż o biznes.....Dla miasta Elbląg zespół,bodaj jedyny w najwyższej klasie rozgrywkowej - powinien być najwyższym dobrem i oczkiem w głowie........
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL