WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / OSKAR BŁASZKOWSKI / Na zdjęciu: Oktawia Płomińska i Natalia Nosek

Ciekawe plany Pogoni. Zapoczątkowano współpracę z chorwackim klubem Ligi Mistrzyń

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Znamy szczegóły okresu przygotowawczego SPR Pogoni przed sezonem 2018/2019 w PGNiG Superlidze kobiet. Na drodze szczecinianek staną m.in. zespoły z tegorocznej Ligi Mistrzyń.

Najwięcej będzie się działo w sierpniu. Do tego czasu SPR Pogoń będzie ćwiczyć na własnych obiektach. Trener Neven Hrupec ma się koncentrować głównie na motoryce zawodniczek. Wcześniej wydał im indywidualne instrukcje. W planach sztab szkoleniowy przewidział także 8-dniowy obóz w Grabówku (województwo pomorskie).

Pierwsze poważne granie zacznie się w drugim tygodniu sierpnia. Klub zaprosił do Polic na coroczny "Summer Cup" takie ekipy jak: Metraco Zagłębie Lubin, Skrim Kongsberg oraz Galiczankę Lwów. 8 dni później szczecinianki zaprezentują się w XXI Memoriale im. Henryka Kruglińskiego, na który zaproszenie otrzymała Iuventa Michalovce (uczestnik Pucharu EHF).

Jeszcze ciekawiej zapowiada się rywalizacja w chorwackiej Koprivnicy. W dniach 23-25 sierpnia Pogoń rozegra sparingi z dwoma drużynami, które wystartują w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń: słoweńskim RK Krim Mercator Lublana (zapewniony występ w gr. C LM) oraz HC Podravką Vegeta (zagra w turnieju kwalifikacyjnym do LM).

Z tą ostatnią ekipa z Grodu Gryfa ma znacznie poważniejsze plany. - Podczas pobytu na Bałkanach dodatkowo rozegramy mecze sparingowe z Coroną oraz Podravką. Zaplanowano wspólne treningi i spotkania zespołów. Organizatorzy przewidzieli dla nas czas na odpoczynek oraz zwiedzanie tej urokliwej okolicy. Wyjazd do Chorwacji jest pierwszym etapem i integralną częścią rozpoczynającej się współpracy naszego klubu z HC Podravka - zdradził sternik granatowo-bordowych, Przemysław Mańkowski.

W pierwszej fazie przygotowań (obóz) szczecinianki nie będą trenować w komplecie. Zabraknie zawodniczek, które otrzymały powołanie na Akademickie Mistrzostwa Świata. Chodzi o: Karolinę Kochaniak, Natalię Krupę, Natalię Nosek oraz Darię Zawistowską.

Choć plan turniejów i tak jest bardzo napięty, to pomiędzy nimi planowane są także pojedyncze mecze sparingowe z drużynami z krajowego podwórka.

Szczegółowy harmonogram gier towarzyskich Pogoni:
16 lipca - rozpoczęcie przygotowań na własnych obiektach
22-30 lipca - wyjazd na obóz szkoleniowy do Grabówka (województwo pomorskie)
10-11 sierpnia - turniej "Summer Cup" w Policach: SPR Pogoń Szczecin, Skrim Kongsberg (Norwegia), KGHM Metraco Zagłębie Lubin, Galiczanka Lwów (Ukraina)
18-19 sierpnia - XXI Memoriał im. Henryka Kruglińskiego w Lubinie: KGHM Metraco Zagłębie Lubin, SPR Pogoń Szczecin, Iuventa Michalovce (Słowacja), trwają rozmowy z czwartą drużyną
23-25 sierpnia - turniej w chorwackiej Koprivnicy: RK Krim Mercator (Słowenia), ASC Corona 2010 Brasov (Rumunia), HC Podravka Vegeta (Chorwacja), SPR Pogoń Szczecin

ZOBACZ WIDEO Polska pójdzie za światowym trendem? "Szukajmy młodego faceta, byłego polskiego piłkarza"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy SPR Pogoń Szczecin od początku sezonu ponownie będzie czołowym klubem Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL