WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Karina Zachara / Energa MKS Kalisz / Na zdjęciu: zawodnicy Energi MKS-u Kalisz na pierwszym treningu

Energa MKS Kalisz już trenuje. W kadrze aż 21 zawodników

Miłosz Marek
Miłosz Marek
Siódmy zespół PGNiG Superligi rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu. W składzie Energi MKS-u Kalisz znalazło się miejsce dla aż 21 zawodników.

Po bardzo udanym debiutanckim sezonie w PGNiG Superlidze, Energa MKS Kalisz zamierza iść za ciosem. Skład zespołu na sezon 2018/2019 będzie liczył aż 21 zawodników.

Z klubem pożegnali się Edin Tatar, Arkadiusz Galewski oraz Filip Jarosz. W ich miejsce do zespołu dołączyli białoruski bramkarz Artem Padasinow oraz Błażej Potocki, który kaliskiej bramki strzegł jeszcze w rozgrywkach I ligi, a także rozgrywający Maciej Pilitowski i Piotr Adamczak.

Kaliszanie na pierwszym przedsezonowym treningu spotkali się w poniedziałek, ale Paweł Rusek zapewnia, że podczas przerwy jego podopieczni nie próżnowali. - To, że są wakacje, nie znaczy, że zespół zupełnie odpuszcza. Zawodnicy otrzymali indywidualne wytyczne co do ćwiczeń, opracowane przez trenera przygotowania motorycznego Krzysztofa Rosę. Dwa treningi poświęcone były sprawdzianom i ocenie, czy i jak odrobili zadanie domowe - mówi.

Przed MKS-em intensywne przygotowania. Zespół z najstarszego miasta w Polsce rozegra 9 sparingów. Większość z nich na własnym parkiecie. W Kaliszu pojawią się między innymi mistrz Węgier - MOL-Pick Szeged oraz Zagłębie Lubin. Nie wiadomo jeszcze, z kim podopieczni Pawła Ruska zmierzą się podczas silnie obsadzonego Szczypiorno Cup (w obsadzie m. in. PGE VIVE, Orlen Wisła, KS Azoty czy Motor Zaporoże).

Kaliszanie sezon 2018/2019 PGNiG Superligi rozpoczną od domowego pojedynku z Orlenem Wisłą Płock 1 września.

Kadra Energi MKS-u Kalisz na sezon 2018/19:

Bramkarze:
Łukasz Zakreta, Artem Padasinow, Błażej Potocki.

Rozgrywający: Artur Bożek, Paulo Grozdek, Kirył Kniaziew, Paweł Adamczak, Kamil Adamski, Maciej Pilitowski, Marek Szpera, Bartosz Wojdak, Piotr Adamczak.

Skrzydłowi: Michał Bałwas, Michał Czerwiński, Dariusz Rosiek, Michał Drej, Artur Klopsteg.

Obrotowi: Krzysztof Misiejuk, Dzianis Krycki, Łukasz Kobusiński, Zbigniew Kwiatkowski.

Plan meczów przedsezonowych Energii MKS-u Kalisz:
28.07. - Zagłębie Lubin (Kalisz Arena)
04.08. - Nielba Wągrowiec, Wybrzeże Gdańsk (Wągrowiec)
10/11.08. - Astromal Leszno (Kalisz Arena)
16.08. - MOL-Pick Szeged (Kalisz Arena)
17-19.08. - Szczypiorno Cup - trzy mecze (Kalisz Arena)
24.08. - Nielba Wągrowiec (Kalisz Arena)

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce ponownie mistrzem Polski

Czy Energa MKS Kalisz awansuje do rundy finałowej PGNiG Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL