Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Polscy juniorzy po porażce z Chorwacją na MŚ w GruzjiMateriały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Polscy juniorzy po porażce z Chorwacją na MŚ w Gruzji

MME 2018: udany rewanż Rosjan na Polakach. Biało-Czerwoni dopiero na 16. pozycji

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Z jednym zwycięstwem zakończyli swoje zmagania podczas młodzieżowych mistrzostw Europy reprezentanci Polski. W meczu o miejsce 16. Biało-Czerwoni przegrali z Rosjanami 26:28.

Mistrzostwa Europy nasi młodzieżowcy zakończyli zatem na dość odległej, bo dopiero 16. pozycji. Po przegranej po dogrywce z Rumunami 31:32 wydawało się, że ostatnie starcie w turnieju Starego Kontynentu ze Sborną uda się Polakom zakończyć triumfem, który byłby dopiero drugim z ich udziałem. Można było tak sądzić po meczu w pierwszej fazie. Rozbiliśmy wówczas Rosjan 26:28.

Mecz ten rozpoczął się zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami. Na wysokości zadania stawał między słupkami Marek Bartosik, a jego koledzy w przedniej formacji wypracowywali sobie przewagę. Po 13. minutach od pierwszego gwizdka słoweńskich arbitrów było już 6:3. Wydawało się, że młodzi Polacy idą po swoje. Po przerwie na żądanie Stepana Sidorczuka wszystko się zmieniło.

Rosjanie rozpoczęli na tyle skuteczną pogoń, że po 30 minutach to oni schodzili na przerwę z bramką przewagi (12:11). Nie pomogła nam w tamtym czasie dwuminutowa kara dla Jakuba Orpika. Przez 10 minut tylko raz znaleźliśmy sposób na bramkarza Nikitę Awtonomowa.

Asystent trener, Artur Góral i pierwszy szkoleniowiec Bogdan Kowalczyk dobrze jednak wykorzystali czas w szatni ze swoimi zawodnikami. Zmobilizowani przystąpili do ataków, które raz po raz przynosiły wymierny efekt. Na lewym skrzydle wyraźnie rozkręcił się Dawid Krysiak. Przy dużym wsparciu ze strony Kamila Adamczyka osiągnęliśmy najwyższą w tym spotkaniu, bo już 4-bramkową przewagę (21:17).

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce ponownie mistrzem Polski

Taki stan rzeczy znów jednak jakby trochę uśpił czujność Polaków. Upływ sił był widoczny, co wyczuli rywale. Odpowiedzialność za końcowy rezultat wziął na siebie Sawelij Szałabanow. Trafił do siatki czterokrotnie z rzędu. Skończył mecz z dorobkiem 10 celnych rzutów i to ze stuprocentową skutecznością. Porażka sprawiła, że zajęliśmy w tych mistrzostwach dopiero 16. pozycję.

Rosja - Polska 28:26 (12:11)

Rosja: Awtonomow, Zabolotin - Korkin, Szałabanow 10, Dolinin, Wisłoguzow 1, Korszunow 2, Nikolenkow 6, Rajew 1, Aszikmin, Nefedov, Iwannikow 1, Sniżko, Bidanok 2, Beliajew 5 (4/4), Tataurow.
Kary: 8 min. (Szałabanow, Korszunow, Nikolenkow, Bidanok - 2 min.).
Karne: 4/4.

Polska: Bartosik 1, Foterek - Pietrasik 1, Orpik, Gregułowski 2, Bulski, Klimków 1, Adamczyk 4, Zarzycki 4, Przytuła 2, Guziewicz, Komarzewski 1, Jarosiewicz, Mauer 4 (0/1), Krysiak 6, Rybski.
Kary: 10 min. (Klimków, Przytuła - 4 min., Orpik 2 min.).
Karne: 0/1.

Sędziowie: Ozren Backovic i Mirko Palackovic (ze Słowenii).
Widzów: 50.

Jak oceniasz wynik Polaków podczas młodzieżowych mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • wawiak Zgłoś
  Szanowni Koledzy !"Taka będzie Polska, jakie jej dzieci chowanie" - te słowa napisał Stanisław Staszic - o ile dobrze pamiętam.Jak zwykle po takiej imprezie nasuwa się pytanie : czy
  Czytaj całość
  wybrano najlepszych ?Tego nie wiem. Ale jestem pewien, że sama nauka w SMS nie może być podstawowym czy jedynym kryterium.Szkolenie, problem rzeka. W meczach naszych chłopaków było wiele dobrych zagrań. Co z tego gdy kołowy nie łapie piłki, co z tego gdy druga linia gra bez ataku, co z tego gdy skrzydłowy notorycznie z zera próbuje pokonać bramkarza ?Pewne problemy sygnalizowałem wcześniej. Chciałbym wiedzieć, czy trenerzy kadry bywają na ćwierćfinałach, półfinałach i finałach MP Juniorów ? To przecież tam powinno się szukać kandydatów do gry. Czasami nawet w słabszych drużynach zdarzają się perełki. Z różnych powodów później nie kontynuują gry, ale to już inny problem. Jak ich do tego zachęcić ?Kolega "kibic 98" punktuje skąd biorą się problemy. Warto przeczytać i się zastanowić.Pozdrawiam.
  • doge Zgłoś
   Może Kibic 98 przedstawi swój skład (16 zawodników) jaki zabrałby na ME skoro mamy w Polsce tylu lepszych od tych którzy pojechali.
   • A-JERZY Zgłoś
    Dobrze Dyktafon napisane! Pan Eliasz wykonał dużo bardzo dobrej nikomu niepotrzebnej roboty.No ale w sprawozdaniu na walny zjazd wykazano po stronie przychodów związku ponad pół miliona
    Czytaj całość
    wpływów za licencje trenerskie.Czyżby tylko o to chodziło?Czyżby związkowym darmozjadom brakowało pieniędzy na nowe etaty.?Proszę wejść na stronę ZPRP (zakładka kontakty).Ilu tam dyrektorów,specjalistów,doradców ! Wraz z rozbudową struktur obniżał się poziom sportowy!
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL