WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Mikołaj Krekora

Czołowy bramkarz Superligi bez klubu. Mikołaj Krekora szuka nowego zespołu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Bardzo dobre statystyki, kilka znakomitych spotkań i renoma solidnego golkipera. Mikołaj Krekora po udanym sezonie postanowił odejść z KPR-u Legionowo, który w nowym sezonie nie zagra w PGNiG Superlidze.

273 parady, drugi wynik spośród wszystkich golkiperów w rundzie zasadniczej. Ponad 30 proc. skuteczności, co czwarty karny padał jego łupem. Mikołaj Krekora rozegrał najlepszy sezon w swojej karierze, choć KPR Legionowo okupował dolne rejony tabeli. 

Klub, w którym występował od 2014 roku, pożegnał się z PGNiG Superligą, nie przygotował wymaganego budżetu i w kolejnych miesiącach będzie występować na pierwszoligowych parkietach. Pomimo zapowiedzi o rychłym awansie, z drużyny odeszli dwaj liderzy - najlepszy strzelec Kacper Adamski (do MMTS-u Kwidzyn) i właśnie Krekora. 

Podstawowy bramkarz KPR-u planuje kontynuować karierę w innym zespole: - Klub chciał przedłużyć umowę, ale już na samym początku poinformowałem prezesa o moich zamiarach. Przeżyłem tutaj wspaniałe cztery lata i poznałem wielu świetnych ludzi. Życzę KPR-owi samych sukcesów i szybkiego awansu. Mocno wierzę jednak w to, że zagram w Superlidze w nadchodzącym sezonie. Mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

Wychowanek MKS-u Wieluń czeka na oferty. Pojawiły się wprawdzie wstępne zapytania, ale bramkarz nie dostał jeszcze oficjalnej propozycji. - Do końca liczyłem, że jednak KPR zagra w Superlidze. Kwestia licencji rozstrzygnęła się stosunkowo niedawno i tak naprawdę to jeszcze świeża sprawa - mówi golkiper. 

Krekora rozważa też zagraniczny wyjazd, ale na razie nie związał się z żadną drużyną. - Pytał o mnie klub z Hiszpanii, ale nie było to satysfakcjonujące pod względem sportowym. Ciekawszą opcją były przenosiny do wicemistrza Islandii, ale do konkretów nie doszło. Cierpliwie oczekuję na rozwój wypadków - wyjaśnia.

ZOBACZ WIDEO Show Sergio Aguero. Tarcza Wspólnoty dla Manchesteru City [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Mikołaj Krekora był najlepszym zawodnikiem KPR-u Legionowo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL