WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / USAR Kwidzyn / USAR Kwidzyn

W Kwidzynie już nie tylko MMTS

Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
W piątek 24 sierpnia odbyła się pierwsza w historii konferencja prasowa nowo powstałego klubu USAR Kwidzyn, który już za 3 tygodnie rozpocznie grę w drugiej lidze.

Na konferencji można było się dowiedzieć o tym, jak powstał klub i jakie są jego cele. Obecni na niej byli prezes klubu Maciej Wojciechowski, trener Mariusz Babicki, rzecznik prasowy Marcin Grzona oraz zawodnik Kamil Nawrocki. 

Klub został stworzony z myślą o wychowankach MTS-u i jest w głównej mierze na nich oparty. W kadrze znajdą się zawodnicy pochodzący z Kwidzyna i okolicy, którzy w poprzednim sezonie grali w Grudziądzu, Malborku czy Iławie.

Jedną z takich osób jest chociażby prezes klubu. Swoje miejsce będą mieć też piłkarze, którzy z różnych przyczyn po zakończeniu wieku juniora nie mieli możliwości kontynuowania kariery poza Kwidzynem. Najbardziej znanymi twarzami w zespole są Kamil Nawrocki i Marcin Kochański, którzy mają w swoim CV występy na parkietach Superligi.

- Po ostatniej kontuzji barku i także z powodów prywatnych planowałem zakończyć grę w piłkę ręczną, ale zgłosił do mnie prezes Wojciechowski z tą propozycją i wydała się ona dla mnie na tyle interesująca, że zgodziłem się podjąć grę w w tym klubie - mówi Nawrocki, były skrzydłowy MMTS-u.

ZOBACZ WIDEO Głośny śmiech Heynena przerwał wywiad z Komendą. Selekcjoner żartował ze swojego zawodnika

Myślisz, że USAR Kwidzyn włączy się do walki o awans do I ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL