WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Damian Filipowski / Anders Eggert podczas ME 2016

Szykuje się sensacyjny powrót. Anders Eggert stęsknił się za kadrą

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Niespodziewana deklaracja Andersa Eggerta. Weteran chciałby wrócić do reprezentacji Danii, bo marzy o występie na MŚ 2019, które odbędą się w jego ojczyźnie.

W październiku 2016 roku ówczesny skrzydłowy Flensburga zawiesił występy w reprezentacji. - Mam nadzieję, że nie mówię jeszcze ostatniego słowa, ale być może już nigdy nie zagram w drużynie narodowej - mówił wtedy. Od tego czasu tylko raz pojawił się w składzie, opuścił ostatnie mistrzostwa świata i Europy. Po dwuletnim rozbracie zamarzył o ostatnim etapie reprezentacyjnej przygody. 

- Chciałbym wrócić na MŚ 2019 - zapowiedział. Przyszłoroczny turniej, który odbędzie się w Danii i Niemczech, mógłby być zwieńczeniem kariery Andersa Eggerta.

36-latek to jeden z najlepszych skrzydłowych w historii duńskiej piłki ręcznej. Przez ponad 10 lat miał pewne miejsce w kadrze, był m.in. mistrzem Europy 2012 i najlepszym strzelcem MŚ 2013. Jego rola w drużynie zmniejszyła się dopiero po igrzyskach olimpijskich w Rio, głównie na skutek kontuzji. Uraz łydki nie pozwolił Eggertowi na występy w Brazylii i złoty krążek przeszedł mu obok nosa. 

Decyzja Eggerta w pewnym sensie jest zaskoczeniem. Zdecydowanie bliżej mu do końca kariery, latem 2017 roku po ośmiu sezonach odszedł z Flensburga i wrócił do Skjern Handbold. Poprzednie miesiące rozochociły jednak Duńczyka - ze swoją drużyną wyeliminował Telekom Veszprem i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Nie wiadomo, jak na deklarację Eggerta zareaguje selekcjoner Nikolaj Jacobsen. Lewe skrzydło obsadzają król strzelców Bundesligi Casper Mortensen i wielce utalentowany Magnus Landin.

ZOBACZ WIDEO Rhein-Neckar Löwen z pierwszym trofeum w sezonie!

Czy Duńczycy zdobędą złoto MŚ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL