Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patrick WiencekWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Patrick Wiencek

THW Kiel buduje skład na przyszłe sezony. Patrick Wiencek dostał nową umowę

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Patrick Wiencek, podstawowy obrotowy THW Kiel, nie zamierza ruszać się z Kilonii. Reprezentant Niemiec zostanie w klubie aż do 2023 roku. Jego nowa umowa to element długoterminowej taktyki kierownictwa.

Władze Zebr dążą do tego, by zatrzymać właściwie wszystkich kluczowych graczy na kilka najbliższych lat. Nikola Bilyk podpisał umowę do 2022 roku, rok krócej obowiązują kontrakty Hendrika PekeleraLukasa Nilssona i Niclasa Ekberga. Jeszcze dalej poszedł Patrick Wiencek. Obrotowy związał się z kilończykami do 2023 roku. 

Reprezentant Niemiec jest jednym z najważniejszych zawodników THW, sprawdza się jako obrońca, należy do czołowych kołowych Bundesligi. Do Kilonii przyszedł w 2012 roku z VfL Gummersbach i szybko wywalczył sobie miejsce w siódemce. Wiencek i Pekeler będą jedną z najmocniejszych par w Niemczech. 

Wygląda więc na to, że pomimo odejścia trenera Alfreda Gislasona (lato 2019), THW nie dokona rewolucji kadrowej. Szykowany na następcę Islandczyka Filip Jicha będzie miał do dyspozycji wielu graczy z obecnego składu.

W ciągu najbliższych miesięcy wyjaśnią się losy Mihy Zarabeca, Marko Vujina i Ole Rahmela, których umowy wygasają za rok. Mówi się też, że Steffena Weinholda chciałoby pozyskać Veszprem. Na razie po stronie strat potwierdzone tylko jedno nazwisko - Andreas Wolff przeniesie się do PGE VIVE Kielce, o ile na przeszkodzie nie staną problemy finansowe mistrzów Polski.

ZOBACZ WIDEO Nowa zasada u Jerzego Brzęczka. Szczęsny: "jesteśmy od tego, by się dostosować"

Czy THW Kiel zostanie mistrzem Niemiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL