Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Ćwięka w meczu z Orlenem Wisłą Płock Materiały prasowe / Orlen Wisła Płock / Jakub Ćwięka w meczu z Orlenem Wisłą Płock

Ogromny pech Stali Mielec. Epidemia rozłożyła liderów

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Nawet w pełnym składzie Stali Mielec byłoby piekielnie trudno zagrozić Orlenowi Wiśle, ale bez liderów w ogóle nie udało nawiązać się wyrównanej walki. W Płocku nie mogło wystąpić aż pięciu graczy.

W ciągu kilku dni posypał się plan Stali na Nafciarzy. Zaczęło się niewinnie, od urazu dłoni Łukasza Janysta. Potem wypadł Michał Wypych. W międzyczasie w zespole rozszalała się infekcja. Tomasz Grzegorek rozchorował się prawie tydzień przed spotkaniem, Tomasz Mochocki przed wyjazdem do Płocka, a Marcin Miedziński kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem. Na występ tej trójki nie było szans, temperatura ciała skakała do 40 stopni. Absencje dwóch ostatnich - odpowiednio lidera ataku i obrony - bardzo osłabiły zespół. 

Odpowiedzialność za wynik wziął jeden z młodszych, Jakub Ćwięka, ale jego osiem goli były kroplą w morzu potrzeb. Właściwie tylko 20-latek zagrażał rzutem z dystansu. Na rywala klasy Orlenu Wisły Płock to zdecydowanie za mało. Nafciarze już przed przerwą wypracowali dziesięć bramek przewagi i nic nie mogło odebrać im zwycięstwa. 

Wicemistrzowie Polski obnażyli braki Stali, szczególnie brylowali Renato Sulić i dogrywający mu piłki Nacho Moya. Hiszpan nie był wprawdzie nadzwyczajnie skuteczny, ale znakomicie spisywał się w roli asystenta. 

Skończyło się tak jak skończyć się musiało - Wisła wygrała 38:22. - Wiadomo, że walczymy o inne cele. W ostatnich dniach rozłożyło nam się trzech zawodników. Musieliśmy łatać dziury młodszymi graczami, niektórzy zaprezentowali się nieźle. W następnym tygodniu nieobecni wrócą i wzmocnią nasze szeregi - komentował spotkanie trener Stali Tomasz Sondej.

- Wiedzieliśmy, że przeciwnik ma swoje problemy kadrowe, ale od pierwszych minut zagraliśmy tak, jakby przejechał do nas w najsilniejszym składzie - dodał obrotowy Wisły Igor Źabić.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce z pewnym zwycięstwem. Górnik przestraszył się swojej szansy

Czy Stal Mielec pokona w następnej kolejce Azoty Puławy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL