WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Mark Bult

Niechciany w VIVE, szanowany we Flensburgu. Mark Bult wyrobił sobie markę

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Nie zdążył nawet zadebiutować w VIVE Kielce, a już musiał pakować walizki. Holender Mark Bult był bodaj największą transferową pomyłką mistrzów Polski. W Niemczech idzie mu jednak znacznie lepiej. Po zakończeniu kariery pracuje w sztabie Flensburga.

W Kielcach spędził raptem dwa miesiące. Trafił do Polski latem 2010 roku, po udanych sezonach w Fuechse Berlin. Nie był materiałem na lidera, traktowano go jako uzupełnienie składu i zmiennika Mariusza Jurasika. Dwa miesiące treningów z VIVE wystarczyły, by ocenić jego przydatność. Według sztabu trenerskiego, nie nadawał się do gry w obronie i okazał się po prostu wielkim niewypałem. W sierpniu 2010 roku rozwiązano z nim umowę. 

- Razem postanowiliśmy, że Mark powinien odejść i była to bardzo trudna decyzja. Następnego dnia razem z trenerem Bogdanem Wentą rozmawialiśmy z nim i powiedzieliśmy mu, że nie jesteśmy zadowoleni z jego gry i postawy - wyjaśniał wtedy prezes Bertus Servaas.

Mark Bult rozpoczął potem wojenkę medialną, żalił się w niemieckich tabloidach, że VIVE potraktowało go fatalnie, a Bogdan Wenta był jego najgorszym wspomnieniem z kariery. O dziwo, nieźle odnalazł się potem w Bundeslidze. Przygarnęło go Fuechse, cztery lata spędził w VfL Gummersbach, na koniec kariery zakotwiczył we Flensburgu jako zastępca kontuzjowanego Johan Jakobsson. W barwach Wikingów wiele się nie nagrał, za to otworzył sobie furtkę do dalszej przyszłości.

Karierę zakończył w 2017 roku i od razu został asystentem Maika Machulli. Po kilku miesiącach pracy świętował mistrzostwo Niemiec, a władze klubu nie miały wątpliwości - Holender to ważny członek sztabu szkoleniowego. Rok przed końcem obowiązywania starego kontraktu, przedłużyli z Bultem umowę do 2020 roku. 

- Mark bardzo dobrze pasuje do naszego zespołu - zachwalał go dyrektor Dierk Schmaeschke.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce z pewnym zwycięstwem. Górnik przestraszył się swojej szansy

Czy Mark Bult został niesłusznie skreślony w Kielcach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL