Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof LijewskiWP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Krzysztof Lijewski

PGNiG Superliga popiera działania PGE VIVE Kielce i Orlenu Wisły Płock

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
PGNiG Superliga w pełni popiera działania PGE VIVE Kielce i Orlenu Wisły Płock. Polskie zespoły podczas inauguracyjnych spotkań Ligi Mistrzów wystąpiły z zakrytym logo Nord Stream 2, który pod koniec sierpnia został sponsorem tych rozgrywek.

31 sierpnia EHF poinformowała, że rozgrywki Ligi Mistrzów mają nowego partnera premium - Nord Stream 2. To podmiot konkurencyjny w stosunku do sponsorów tytularnych polskich klubów: Polskiej Grupy Energetycznej oraz PKN Orlenu. Przedstawiciele Nord Stream 2 podpisali z władzami EHF 2-letnią umowę, dzięki której nazwa firmy będzie szeroko eksponowana przy okazji wszystkich meczów najważniejszych europejskich rozgrywek piłki ręcznej.

Władze PGE VIVE Kielce oraz Orlenu Wisły Płock zdecydowały, że zakryją logo konkurencyjnego sponsora, za co mogą grozić im poważne konsekwencje ze strony EHF. 

PGNiG Superliga wydała oświadczenie, w którym odniosła się do tej decyzji. 

W związku z tymi wydarzeniami Superliga sp. z o.o., której sponsorem tytularnym jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, informuje, iż w pełni popiera działania klubów w zakresie nieumieszczenia reklamy sponsora, który prowadzi działalność konkurencyjną wobec sponsorów klubów. Ponadto projekt ten ma wymiar polityczny i stanowi zagrożenie dla solidarności i bezpieczeństwa energetycznego Europy.

Superliga składa podziękowanie PGE Polskiej Grupie Energetycznej SA oraz Polskiemu Koncernowi Naftowemu ORLEN SA za odpowiedzialne podejście do zaistniałej sytuacji oraz szybkie działania zamierzające do rozwiązania sporu na drodze dialogu z Europejską Federacją Piłki Ręcznej - EHF.

Ze swojej strony deklarujemy, zarówno klubom, jak i ich sponsorom krajowym, wszelką możliwą pomoc w rozwiązaniu zaistniałej sytuacji.

Prezes Zarządu Superliga sp. z o.o.

Marek Janicki

ZOBACZ WIDEO Stępiński pogromcą włoskich gigantów! Polak uratował Chievo w starciu z Romą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy popierasz decyzje polskich klubów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Złoty Bogdan Zgłoś
  Skończy się tak, że Gazprom przy negocjacjach kolejnej umowy na dostawy gazu do Polski zaproponuje nam "preferencyjne" stawki. Nikt w Europie nie lubi ruskich, ale każdy próbuje z nimi
  Czytaj całość
  dobrze żyć i gospodarczo się układać, tylko my jak zwykle machamy szabelką. Efekt tego jest taki, że cała Europa Zachodnia płaci za rosyjski gaz mniej niż Polska. A teraz po tej szopce taniej mieć nie będziemy.
  • STOPER 85 Zgłoś
   W sobotę w Kielcach podczas meczu z Lwami a trakcie hymnu LM powinien być jeden wielki gwizd
   • majk78 Zgłoś
    to kompletna wiocha, ze pgnig w ogole sie niepytana na ten temat wypowiada... tym bardziej, ze taki komunikat tylko pokazuje, ze to kwestia polityczna, a nie finansowa bo pgnig to bardziej na
    Czytaj całość
    reke byloby gdyby kielce i plock nie odwalaly wiochy - nie byloby obaw, ze kluby dostana po kieszeni czy zostana zastosowane jakiekolwiek sankcje jak chocby brak w przyszlosci zielonej karty dla jakiegos polskiego klubu.na dodatek sa tak zacietrzewieni i malostkowi w swoich dzialaniach, ze nie widza nawet jebitnego loga nord streamu naklejonego na parkiecie ale 2x3 cm na koszulce to juz w gre nie wchodzi... zarowno smieszni jak i zalosni sa :)
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL