Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: Anna Mączka (KPR Gminy Kobierzyce)

PGNiG Superliga kobiet: KPR Gminy Kobierzyce wznosi się na wyższy poziom

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce wygrały kolejny mecz PGNiG Superligi kobiet, znów udowadniając, że stać je w tym sezonie na wiele. Zespół Edyty Majdzińskiej pokonał w Chorzowie Ruch 29:21.

Drużyna KPR-u Gminy Kobierzyce jest przykładem, jak modelowo można rozwijać klub. Po sezonach spędzonych w I lidze, klub awansował do wyższej klasy rozgrywkowej i rozpycha się w niej łokciami coraz mocniej. Początek spotkania w Chorzowie był jednak bardzo dziwny.

Gdy w ciągu sześciu minut zawodniczki z Kobierzyc rzuciły pięć bramek z rzędu wydawało się, że niedługo może być już po meczu. W tym momencie jednak podobną serią popisał się KPR Ruch i spotkanie zaczęło się od nowa.

Co prawda po trafieniu Marceliny Polańskiej chorzowianki po kwadransie gry wyszły na chwilę na prowadzenie, jednak później już nieznaczną przewagę miał KPR Gminy Kobierzyce. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 11:14 i jeszcze wszystko było możliwe.

Drużyna Edyty Majdzińskiej potrafiła pójść po przerwie za ciosem i konsekwentnie powiększała przewagę. Na 14 minut przed końcem było już 15:23. KPR Ruch Chorzów nie zdołał już odmienić losów spotkania. Zakończyło się ono rezultatem 21:29 i zespół z Dolnego Śląska wzmocnił swoją pozycję w górnej szóstce. Chorzowianki muszą natomiast szukać punktów w innych spotkaniach.

KPR Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 21:29 (11:14)

KPR Ruch: Chojnacka, Kuszka - Grabińska 7, Doktorczyk 3, Tyszczak 3, Polańska 2, Lipok 2, Sójka 2, Piotrkowska 1, Stokowiec 1 oraz Kiel, Nimsz, Masłowska.
Karne: 5/6.
Kary: 10 min. (Polańska, Masłowska, Piotrkowska, Kiel, Stokowiec - po 2 min.).

KPR: Słota 1, Ciesiółka - Wiertelak 5, Koprowska 5, Jakubowska 4, Mokrzka 4, Mączka 3, Michalak 2, Dąbrowska 2, Wesołowska 2, Skalska 1 oraz Kucharska, Kaźmierska, Kozioł, Walczak.
Karne: 2/2.
Kary: 6 min. (Kaźmierska, Koprowska, Dąbrowska - po 2 min.).

Sędziowie: Kierczak (Pielgrzymowice), Wrona (Kraków).
Delegat ZPRP: Tomasz Olesiński (Kielce).

Widzów: 145.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce z pewnym zwycięstwem. Górnik przestraszył się swojej szansy

Czy rozwój KPR-u Gminy Kobierzyce jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Wielbuond Zgłoś
  Bardzo fajny mecz. Zacznijmy od najważniejszego. Gwizdki nie przeszkadzały, O dziwo bardzo znośne sędziowanie. Kobierki poświęciły zeszły sezon na granie swojego, doszło parę
  Czytaj całość
  dziewczyn i mega to wygląda. Juniorki z Chorzowa, bez Drażyk, też fajnie, ale....Gdyby skrzydła nie bały się rzucać i rzucały swoje to wynik mógłby być na styku. Trochę martwi, że Niebieskie są uzależnione od rad Trenera. Gdy milczy, nagle zaczynają się schody. Inna sprawa, że Szkoleniowiec eRki mógł się obudzić odrobinę wcześniej, a nie w 52 minucie przy minus 8. W Kobierkach widać doświadczenie Śliwki, Oli Kucharskiej czy Kwiatka. Swoją drogą to polscy sprinterzy by pewnie Kwiatka nie dogonili ;).

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL