WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Ole Erevik

Symbol norweskiej kadry odchodzi. Ole Erevik zapowiedział koniec kariery

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Norweg Ole Erevik ogłosił, że rozgrywa swój ostatni sezon. 37-letni bramkarz, wicemistrz świata 2017, przez lata był opoką swojej reprezentacji.

W zespole narodowym debiutował w 2001 roku, a jego kariera nabrała rozpędu w 2004 roku, kiedy przeniósł się do hiszpańskiego Abanca Ademar Leon, należącego wówczas do europejskiej czołówki (zdobywca Pucharu EHF). Trzy lata później miał zastąpić Johannesa Bittera w SC Magdeburg, ale przegrał rywalizację z Silvio Heinevetterem i odszedł do KIF-u Kolding. W Danii zdobył dwa mistrzostwa kraju (z KIF-em i Aalborgiem). 

W reprezentacji Norwegii miał niepodważalną pozycję, rozegrał dla niej 184 spotkania, wziął udział w sześciu imprezach mistrzowskich, w tym ME 2016 (4. miejsce) i MŚ 2017, na których zdobył swój jedyny medal (srebro). Rola weterana stopniowa słabła, do głosu doszedł młodszy Torbjorn Bergerud, jego zmiennikiem jest Espen Christensen, a Ole Erevik pełnił rolę trzeciego golkipera. 

37-latek występuje obecnie w GOG Svendborg. W niedawnym wywiadzie ogłosił, że latem 2019 roku zakończy karierę. - Kiedy widzisz, że jesteś dwa razy starszy od większości drużyny, to znak, że trzeba odejść - stwierdził.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Reprezentant Polski kpi z komentarzy. "Dostaniemy złoty medal, bo nam się wszyscy podłożą"

Czy Torbjorn Bergerud to najlepszy bramkarz młodego pokolenia na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL