Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / SPR Stal Mielec / Na zdjęciu: SPR Stal Mielec

Stal będzie miała nowy dom. W Mielcu powstanie hala

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Olbrzymi krok na drodze do budowy nowej hali w Mielcu. Za 2,5 roku szczypiorniści Stali powinni rozgrywać swoje spotkania w nowoczesnym obiekcie.

Do tej pory piłka ręczna w Mielcu była nieodzownie kojarzona ze słynną "Hangar Areną". Stan techniczny obiektu zmusił do rozbiórki, SPR Stal Mielec rozgrywa spotkania w niewielkiej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7. Od dawna planowano, że na miejscu "Hangar Areny" powstanie nowa hala.

Do przetargu zgłoszono dwie oferty. Zadanie powierzono ostatecznie polsko-hiszpańskiemu konsorcjum. W ciągu 28 miesięcy, kosztem prawie 137 mln złotych, zostanie wybudowany nowy dom dla mieleckich szczypiornistów. I nie tylko dla nich.

- Oprócz przygotowań projektowo-budowlanych, w ostatnich miesiącach uzyskaliśmy rekordowe dofinansowanie inwestycji sportowej w naszym regionie, czyli prawie 34 miliony złotych z Ministerstwa Sportu - powiedział pełniący funkcję prezydenta Mielca, Fryderyk Kapinos.

Na taką informację czekali przede wszystkim przedstawiciele mieleckich dyscyplin halowych, takich jak m.in. piłka ręczna, futsal czy siatkówka. - To świetna wiadomość, która zapowiada, że wkrótce zostanie wbita pierwsza łopata na placu tak bardzo przez nas oczekiwanej budowy- powiedział prezes Stali, Paweł Wacławik.

Hala ma pomieścić ok. 3 tys. widzów.

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

Czy Stal utrzyma się w Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • AlexLFC Zgłoś
  Ale cena hali kosmos, Azoty buduja za 95 bodajze co i tak jest drogą inwestycją.
  • AlexLFC Zgłoś
   wybory za 2 tygodnie, nie dziwią takie newsy ;)
   • miki Zgłoś
    Ta informacja utrzymana jest w dozie wielkiej euforii, a władza trąbi o tym jak o swoim sukcesie, a prawda jest taka, że cała akcja z Hangar Areną jest jedną wielką porażką ekipy
    Czytaj całość
    rządzącej miastem. Od błędnej decyzji o remoncie, poprzez kłamstwa z wyceną nowej hali i terminem jej powstania do cięcia kosztów i znaczącej zmiany projektu. Nie wierzę w przypadkowość terminu rozstrzygnięcia przetargu. Nie wierzę też w terminowość jej oddania, ponieważ za 2,5 roku nie ma żadnych wyborów. Sukces byłby wtedy, gdyby zamykając halę po maksymalnie 3 latach otwarto nową, wtedy zaakceptowałbym chwilową prowizorkę gry Stali w przyszkolnej sali. Teraz wygląda na to, że Mielec łącznie będzie ponad 5 lat bez hali do sportów halowych, a należy pamiętać, że w tym roku siatkarki awansowały do I ligi i ten sport też cieszy się popularnością u mielczan. Miało być szybko, tanio i nowocześnie, a skończy się długo, drogo i z rezygnacją z nowoczesności. Jeżeli piłka ręczna przetrwa jeszcze 3 sezony bez hali na najwyższym poziomie to będzie mistrzostwo świata, bo brak hali jest jedną z blokad w pozyskaniu sponsorów.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL