WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / SPR Stal Mielec / Na zdjęciu: SPR Stal Mielec

Stal będzie miała nowy dom. W Mielcu powstanie hala

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Olbrzymi krok na drodze do budowy nowej hali w Mielcu. Za 2,5 roku szczypiorniści Stali powinni rozgrywać swoje spotkania w nowoczesnym obiekcie.

Do tej pory piłka ręczna w Mielcu była nieodzownie kojarzona ze słynną "Hangar Areną". Stan techniczny obiektu zmusił do rozbiórki, SPR Stal Mielec rozgrywa spotkania w niewielkiej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7. Od dawna planowano, że na miejscu "Hangar Areny" powstanie nowa hala.

Do przetargu zgłoszono dwie oferty. Zadanie powierzono ostatecznie polsko-hiszpańskiemu konsorcjum. W ciągu 28 miesięcy, kosztem prawie 137 mln złotych, zostanie wybudowany nowy dom dla mieleckich szczypiornistów. I nie tylko dla nich.

- Oprócz przygotowań projektowo-budowlanych, w ostatnich miesiącach uzyskaliśmy rekordowe dofinansowanie inwestycji sportowej w naszym regionie, czyli prawie 34 miliony złotych z Ministerstwa Sportu - powiedział pełniący funkcję prezydenta Mielca, Fryderyk Kapinos.

Na taką informację czekali przede wszystkim przedstawiciele mieleckich dyscyplin halowych, takich jak m.in. piłka ręczna, futsal czy siatkówka. - To świetna wiadomość, która zapowiada, że wkrótce zostanie wbita pierwsza łopata na placu tak bardzo przez nas oczekiwanej budowy- powiedział prezes Stali, Paweł Wacławik.

Hala ma pomieścić ok. 3 tys. widzów.

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

Czy Stal utrzyma się w Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL