WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: szkoleniowiec reprezentacji Polski, Leszek Krowicki

Krajowe zgrupowanie szczypiornistek. Leszek Krowicki powołał 18 zawodniczek

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Trener Leszek Krowicki po raz kolejny przyjrzy się kandydatkom do wyjazdu na ME 2018. Selekcjoner szczypiornistek powołał 18 zawodniczek z PGNiG Superligi na zgrupowanie w Pruszkowie.

Na zgrupowaniu zabraknie wszystkich zawodniczek z lig zagranicznych: Weroniki Kordowieckiej, Adrianny Płaczek, Katarzyny Janiszewskiej, Bogny Sobiech, Aleksandry Zych, Sylwii Lisewskiej, Moniki Kobylińskiej, Karoliny Kudłacz-Gloc oraz Joanny Drabik. Powód? To nie jest oficjalny termin EHF.

Poza nimi, Leszek Krowicki powołał wszystkie zawodniczki, które rewelacyjnie spisały się w mocno obsadzonym turnieju Golden League. Polki pokonały Dunki i mistrzynie świata, Francuzki. 

Szanse na pokazanie się selekcjonerowi dostały tym razem Dagmara Nocuń i Patrycja Królikowska z Perły oraz kilka innych zawodniczek kadry B, głównie z Pogoni Szczecin - Karolina Kochaniak, Natalia KrupaDaria Zawistowska i Joanna Wołoszyk. Na zgrupowaniu pojawi się powoływana już Adrianna Górna. Po raz pierwszy w zajęciach z kadrą A wezmą udział Kinga Jakubowska z KPR-u Kobierzyce i obrotowa Pogoni Szczecin, Marlena Urbańska.

Krowicki wykorzysta tydzień po zakończeniu 8. kolejki Superligi. Kadrowiczki będą trenować w Pruszkowie od 25 do 29 października, potem wrócą do klubów i będą przygotowywać się do następnej serii gier, zaplanowanej na 3-4 listopada. 

To kolejny etap przygotowań do rozpoczynających się pod koniec listopada ME. Polki zmierzą się w grupie z Serbkami, Dunkami i Szwedkami. Trzy zespoły awansują do drugiej rundy.

Kadra Polek na zgrupowanie w Pruszkowie:

Bramkarki: Weronika Gawlik (Perła Lublin), Natalia Krupa (Pogoń Szczecin).

Skrzydłowe: Kinga Grzyb, Adrianna Górna (obie Metraco Zagłębie Lubin), Aneta Łabuda, Patrycja Królikowska, Dagmara Nocuń (wszystkie Perła Lublin), Daria Zawistowska (Pogoń Szczecin).

Rozgrywające: Kinga Achruk, Aleksandra Rosiak, Ewa Urtnowska (wszystkie MKS Perła), Kinga Jakubowska (KPR Kobierzyce), Karolina Kochaniak, Joanna Kozłowska (obie Pogoń), Romana Roszak (Energa AZS Koszalin).

Obrotowe: Marlena Urbańska (Pogoń Szczecin), Joanna Szarawaga (Perła Lublin), Sylwia Matuszczyk (Perła Lublin).

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Przytuła mistrzów się nie boi! Tak rzucał przeciwko PGE VIVE

Czy Polki trafiły do trudnej grupy na ME 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL