Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nedim Remili oraz Nikola KarabatićGetty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Nedim Remili oraz Nikola Karabatić

Francuzi i PSG w opałach. Nikola Karabatić opuści MŚ 2019!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Francuzi na MŚ 2019 bez swojego lidera. Gwiazda piłki ręcznej Nikola Karabatić nie zdąży wrócić na parkiet przed początkiem styczniowego turnieju, na którym miał bronić tytułu razem z kolegami. Rozgrywającego czeka długa przerwa.

Lider Francuzów od dwóch lat zmagał się z nawracającymi procesami zapalnymi lewej stopy i odczuwał coraz silniejszy ból. Jak sam przyznał, ból był na tyle intensywny, że odbierał mu radość z gry. Teraz Karabatić wreszcie zdecydował się poddać operacji. Jego rekonwalescencja potrwa od 4 do 6 miesięcy.

"Rano przeszedłem operacje lewej stopy. Wydaje się, że wszystko poszło dobrze. Dziękuję całemu zespołowi lekarzy. Przykro mi, że nie będę mógł zagrać z kolegami, ale cieszę się, że moje problemy z bólem zostały rozwiązane. Dziękuję za wasze wiadomości" - napisał na Twitterze Karabatić pod zdjęciem swojej stopy przed i po operacji. Patrząc na fotografię trzeba stwierdzić, że reprezentant Francji naprawdę potrzebował interwencji medycznej.

Tak długa przerwa oznacza, że jednego z najlepszych szczypiornistów świata zabraknie na MŚ 2019 w Niemczech i Danii. Dla Francuzów będzie to ogromna strata, Karabatić jest nie tylko liderem w ataku, ale także jednym z podstawowych obrońców kadry. Choć trener Didier Dinart ma dość szerokie pole manewru przy wyborze zastępcy (m.in. Nicolas Claire i Romain Lagarde), to żaden z nich nie jest tak obyty w spotkaniach o stawkę.

Problem ma także PSG, które rozgląda się za ewentualnym tymczasowym następcą.
34-letni Karabatić jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim, czterokrotnym mistrzem świata i kolekcjonerem indywidualnych nagród.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: piłkarki GKS Katowice jak modelki

Czy pomimo braku Karabaticia Francuzi mają najsilniejszą kadrę na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL