Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr PrzybeckiWP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Piotr Przybecki

Pierwszy krok do ME 2020. Szczypiorniści rozpoczęli zgrupowanie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Ruszają el. ME 2020. 10 szczypiornistów pojawiło się już na zgrupowaniu w Szczyrku. Pozostała ósemka dojedzie po spotkaniach w ligach zagranicznych. Inaugurację kwalifikacji zaplanowano 24 października od meczu z Kosowem.

Na razie trenerzy Piotr Przybecki i Paweł Noch pracują głównie z zawodnikami z Superligi. Spośród "zagranicznych" przyjechał tylko Paweł Paczkowski z Motoru Zaporoże. Taki stan osobowy utrzyma się do niedzieli, kiedy na zgrupowanie zaczną zjeżdżać pozostali gracze. 

Swoje spotkania ligowe w Bundeslidze rozegrają jeszcze Piotr Wyszomirski, Maciej Majdziński, Piotr Chrapkowski, Maciej Gębala, w 2. Bundeslidze Patryk Walczak i Paweł Genda. Rafał Przybylski wystąpi w Pucharze Francji, a Barcelona Kamila Syprzaka zmierzy się w lidze z Sinfin. 

Część z nieobecnych dołączy do kolegów w niedzielę, reszta dzień później, już w Ostrowcu Świętokrzyskim, dokąd przeniesie się reprezentacja. W tamtejszym obiekcie zaplanowano pierwszy mecz eliminacyjny z Kosowem (24.10, godz. 18.00). Cztery dni później wyjazdowa rywalizacja z Izraelem. 

Pierwsze zajęcia będą łączone z kadrą B, także przebywającą na zgrupowaniu w Szczyrku. 

W składzie na spotkania eliminacyjne znalazło się dawno niewidziany Maciej Majdziński. Poza nim, trener Przybecki postawił na sprawdzone nazwiska.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Uderzył kolegę z... drużyny! Niecodzienna sytuacja

Kogo widzisz w roli środkowego reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL