Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Julius KuehnGetty Images / ALEX GRIMM / Na zdjęciu: Julius Kuehn

Wielkie osłabienie Niemców. Długa pauza Juliusa Kuehna

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Julius Kuehn, najlepszy niemiecki snajper, nie zagra na MŚ 2019. Rozgrywający zerwał więzadła krzyżowe w kolanie podczas spotkania el. ME 2020 z Kosowem. Niemcy są grupowymi rywalami Polaków w kwalifikacjach.

Czołowy strzelec Bundesligi (62 bramki w 10 meczach) nie dokończył rywalizacji z Kosowianami (30:14). Kuehn upadł na parkiet po jednym ze starć, dość szybko podniósł się i z niewielką pomocą usiadł na ławce. Nie zapowiadało się, że diagnoza będzie tak poważna. 

Według portalu "Kreis Ab" Niemiec zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. 30 października przejdzie zabieg rekonstrukcji, co oznacza od sześciu do nawet dziewięciu miesięcy przerwy. Rozgrywającemu przejdą obok nosa styczniowe MŚ 2019 w jego ojczyźnie i Danii. W wielkich tarapatach znalazło się też MT Melsungen. Od wyczynów Kuehna w dużej mierze zależą wyniki ósmego zespołu tabeli Bundesligi. 

Nad wyjściem z sytuacji musi też pomyśleć selekcjoner Christian Prokop, choć akurat w niemieckiej kadrze znajdzie się kilku snajperów, m.in. Steffen Faeth, Niclas Pieczkowski bądź Philipp Weber (o ile wróci do formy z dwóch poprzednich sezonów). Rozgrywający na pewno nie zagra w grudniowym meczu towarzyskim z Polską, nie wiadomo też, czy zdąży się wykurować do czasu kwietniowych spotkań el. ME 2020. 

Kuehn jest mistrzem Europy 2016 i brązowym medalistą olimpijskim z Rio de Janeiro. Wiele razy jego nazwisko łączono z niemiecką czołówką, m.in. Rhein-Neckar Loewen.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Różnica klas w "świętej wojnie". Pewna wygrana PGE VIVE Kielce

Czy Julius Kuehn to najlepszy niemiecki rozgrywający?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL