Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Timur Dibirow Materiały prasowe / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Timur Dibirow

Następstwa wizyty Vardaru w Kielcach. Timur Dibirow ukarany za obraźliwy gest

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Skrzydłowy Vardaru Skopje Timur Dibirow ukarany za obraźliwy gest pokazany kibicom PGE VIVE Kielce po spotkaniu Ligi Mistrzów. EHF zajął się też czerwonymi kartkami dla Vuko Borozana i Alexa Dujshebaeva.

W Kielcach wrzało od początku, litewscy sędziowie często musieli wkraczać do akcji, a sytuację najbardziej zaogniła czerwona kartka dla Vuko Borozana. PGE VIVE Kielce wygrało z Vardarem Skopje (31:27), ale emocje udzielały się zawodnikom nawet po końcowym gwizdku. Fotoreporter Tomasz Fąfara uwiecznił moment, w którym Timur Dibirow pokazał kieleckim kibicom środkowy palec.

EHF nie przeszedł obojętnie obok zachowania skrzydłowego Vardaru. Rosjanin otrzymał 3 tys. euro kary. Na razie zapłaci 2 tys., pozostała część sankcji została zawieszona na okres dwóch lat. 

Swoje zachowanie musi też odpokutować Borozan. Czarnogórzec w chamski sposób zaatakował Michała Jureckiego. Zdaniem EHF faul nie był związany ze sportową walką i rozgrywający nie może wystąpić w spotkaniu Ligi Mistrzów z Mieszkowem Brześć. 

Upiekło się Alexowi Dujshebaevowi. Hiszpan także zobaczył czerwony kartonik po odepchnięciu Daniiła Sziszkariewa. Władze europejskiej federacji uznały, ze faul nie wiązał się z zagrożeniem zdrowia Rosjanina i nie nałożył dodatkowej kary na rozgrywającego VIVE.

ZOBACZ WIDEO Kuriozalna bramka i kolejne stracone punkty Fiorentiny [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Dibirow dostał za niską karę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Złoty Bogdan Zgłoś
  [b]"16 października, podczas spotkania w Wiedniu (siedziba EHF – przyp. red.), Servaas, Przykłota oraz Adam Wiśniewski, prezes Wisły, zaoferowali… dodatkowe świadczenia dla Nord Stream
  Czytaj całość
  2! I tak, w trakcie meczów rozgrywanych w Orlen Arenie i Hali Legionów, logo NS 2 będzie częściej pokazywane na bandach ledowych. Sponsor rozgrywek ma otrzymać więcej miejsca na parkiecie. Mowa jest również o wydawnictwach klubowych, zwiększonej powierzchni na ściankach reklamowych, itd. – W zamian EHF i jego sponsor zrezygnowaliby z umieszczania znaczka na koszulkach – informuje dyrektor Przykłota. Okazało się, że powyższy ruch był strzałem w „10”. Przedstawiciele EHF nie tylko przystali na takie rozwiązanie, ale przekonali również biznesowych partnerów – do racji polskich klubów!"[/b]Wygląda na to, że Bertus ograł "dobrą zmianę" i ponad ich głowami dogadał się z Nord Streamem :)ps. taka reklama, jaką "dobra zmiana" zrobiła Nord Streamowi, to normalnie kosztowałaby miliony,...........a tu wszystko za darmo. Brawo wy :)
  • Złoty Bogdan Zgłoś
   No to mu narobili, gość zarabia miesięcznie ze 25 tys. euro i dostał 2 tys. grzywny. Lepiej by zrobili dyskwalifikując go na 2 mecze, wtedy może by bardziej odczuł karę.
   • Maxi-102 Zgłoś
    "Timur Dibirow pokazał kieleckim kibicom środkowy palec"...widok bezcenny.....:)
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL