Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luc Abalo w akcjiWP SportoweFakty / LESZEK STĘPIEŃ / Na zdjęciu: Luc Abalo w akcji

Luc Abalo na dłużej w Paryżu. Nowy kontrakt francuskiego skrzydłowego

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Luc Abalo przedłużył kontrakt z Paris Saint-Germain. 34-letni skrzydłowy będzie reprezentował barwy drużyny ze stolicy Francji do 2020 roku.

W drużynie z Paryża Luc Abalo  występuje od 2012 roku. Skrzydłowy, który był jednym z pierwszych nabytków nowych właścicieli z Kataru, nie ma jednak dość i przedłużył wygasający w czerwcu kontrakt. 34-latek z drużyną mistrza Francji związał się na dodatkowy rok. Będzie to już jego ósmy sezon w koszulce Paris Saint-Germain HB.

- Jestem bardzo zadowolony, że moja przygoda z PSG będzie trwać - powiedział Abalo. - Czuję się dobrze w mieście i w drużynie. Przed nami jeszcze dużo do zrobienia. Razem z zespołem, sztabem szkoleniowym i kibicami możemy osiągnąć wiele wspaniałych rzeczy.

- Zaczęliśmy wygrywać w 2012 roku i cieszę się, że nasza praca jeszcze potrwa - zakończył trzykrotny mistrz świata i Europy.

Radości nie krył też zarząd drużyny z Paryża. - Abalo jest symbolem francuskiego szczypiorniaka - mówił wicedyrektor klubu, Jean-Claude Blanc. - Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że zdecydował się pozostać na dłużej w naszym zespole.

To już drugi prawoskrzydłowy, który przedłużył w ostatnim czasie swój kontrakt z PSG. Abalo czas na parkiecie będzie dzielił z Benoitem Kounkoudem, którego nowa umowa obowiązuje do 2022 roku.

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek znalazł się na ustach całego świata. "Ta historia nie zniknie już nigdy" [1/2]

Czy Luc Abalo to najlepszy prawoskrzydłowy świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL