Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Byli zawodnicy HSV Hamburg - Blazenko Lacković (po lewej), Michael Kraus (nr 2) i Domagoj Duvnjak (tyłem)WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Byli zawodnicy HSV Hamburg - Blazenko Lacković (po lewej), Michael Kraus (nr 2) i Domagoj Duvnjak (tyłem)

MŚ 2019: szykuje się wielki powrót do niemieckiej kadry

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Prawie cztery lata bez meczu w kadrze. Na Michaelu Krausie stawiano już krzyżyk i uznawano jego występy w Stuttgarcie za rodzaj sportowej emerytury. 35-latek osiągnął jednak znakomitą formę i być może dostanie powołanie na MŚ 2019.

Dziennik "Bild" twierdzi, że w związku z problemami kadrowymi Christian Prokop zdecyduje się sięgnąć po mistrza świata 2007. Na ponad pół roku z gry wypadł Julius Kuehn, selekcjoner może przestawić Steffena Faetha na lewą stronę i na środku powstanie luka. O ciągłych poszukiwaniach świadczy niedawne powołanie do kadry Martina Strobla, będącego zawodnikiem II-ligowego HBW Balingen-Weilstetten.

- Nie będę odnosił się do kwestii personalnych, ale obserwujemy go - powiedział tajemniczo Prokop. Powrotu nie wyklucza sam Michael Kraus: - To byłby wielki zaszczyt. Do tej pory telefon jeszcze nie dzwonił. 

Środkowy jest dziewiątym strzelcem Bundesligi, w ostatnich dwóch kolejkach rzucił 29 goli, w tym aż 18 Hannoverowi. To najlepszy indywidualny wynik od kilku lat. Do rekordu rozgrywek Stefana Schroedera brakło trzech bramek (2009 r.)

Dziennikarze "Bilda" stawiają, że 35-latek znajdzie się w szerokiej kadrze na MŚ 2019. Niemiecko-duński turniej byłby ostatecznym zwieńczeniem kariery reprezentacyjnej rozgrywającego. Ostatni raz zagrał w drużynie narodowej podczas MŚ 2015. Kraus 128 razy zakładał koszulkę kadry, choć wielokrotnie zawieszał występy. Był zawodnikiem Frisch Auf! Goeppingen, TBV Lemgo, HSV Hamburg, a w 2016 roku przeniósł się do TVB 1898 Stuttgart.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE blisko czterdziestki w Kaliszu. Energa MKS odpowiadała efektownie (WIDEO)

Czy Michael Kraus powinien znaleźć się w składzie Niemców na MŚ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL