Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Polski kobietNewspix / Mateusz Słodkowski / Reprezentacja Polski kobiet

Leszek Krowicki zdecydował. Kadra Polek na ME 2018

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Zgodnie z zapowiedziami, trener Leszek Krowicki zredukował szeroki skład Polek na ME 2018. W wąskiej kadrze znalazło się 18 zawodniczek.

W zespole nie ma zaskoczeń. Selekcjoner postawił na wszystkie dotąd podstawowe zawodniczki kadry. W gronie powołanych znalazła się kapitan Karolina Kudłacz-Gloc, która z powodu kontuzji nie zagrała we wrześniowym turnieju Golden League w Danii. Pomimo urazu kolana, blisko wyjazdu na ME jest Romana Roszak. Rozgrywająca Energi AZS Koszalin powinna wrócić do pełnej sprawności przed początkiem turnieju.

Spośród bramkarek na ostatniej prostej odpadła Weronika Kordowiecka. Krowicki zrezygnował też z kilku zawodniczek, występujących głównie w kadrze B albo mających niewielkie doświadczenie w kadrze jak Adrianna Górna czy Karolina Kochaniak.

Lista zostanie jeszcze zweryfikowana do 16 nazwisk. Nastąpi to po konsultacji szkoleniowej w Warszawie (18-22.11) i meczach sparingowych. Polki na koniec zgrupowania wyjadą na trzydniowy turniej towarzyski w Hiszpanii z udziałem gospodyń, Niemek i Brazylijek. Przed samymi ME 2018 Biało-Czerwone wrócą na trzy dni do kraju. 30 listopada zainaugurują czempionat meczem z Serbkami. Ich grupowymi rywalkami są jeszcze Dunki i Szwedki.

Kadra Polek na ME 2018:

Bramkarki: Adrianna Płaczek (Fleury Loiret Handball, Francja), Weronika Gawlik (Perła Lublin)

Skrzydłowe: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin), Katarzyna Janiszewska (Union Halle Neustadt, Niemcy), Aneta Łabuda (Perła Lublin), Bogna Sobiech (HSG Bensheim/Auerbach Flames, Niemcy),

Rozgrywające: Kinga Achruk, Aleksandra Rosiak, Ewa Urtnowska (wszystkie Perła Lublin), Joanna Wołoszyk (Pogoń Szczecin), Romana Roszak (Energa AZS Koszalin), Aleksandra Zych (Metz Handball, Francja), Sylwia Lisewska (CS Minaur Baia Mare, Rumunia), Monika Kobylińska (TuS Metzingen, Niemcy), Karolina Kudłacz-Gloc (SG BBM Bietigeim, Niemcy)

Obrotowe: Joanna Drabik (Siofok KC, Węgry), Joanna Szarawaga, Sylwia Matuszczyk (obie Perła Lublin)

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Popis Łangowskiego w meczu z Chrobrym! Tak poprowadził Gwardię do zwycięstwa

Czy Leszek Krowicki wybrał optymalną kadrę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL