Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (po prawej)

Bundesliga: kontuzja Piotra Chrapkowskiego. Polak nie dokończył meczu

Marcin Górczyński
Kontuzja łydki po kilkunastu minutach zakończyła występ Piotra Chrapkowskiego w meczu z TVB Stuttgart. Bez wielkiego udziału Polaka SC Magdeburg rozgromił rywali 40:27.

Reprezentant kraju kapitalnie rozpoczął spotkanie. Nie pozwolił rozkręcić się liderowi Stuttgartu Michaelowi Krausowi, a dwa razy znakomicie wykończył kontrę w drugie tempo. Przy trzeciej rzutowej próbie Piotr Chrapkowski złapał się za łydkę, zasygnalizował potrzebę pomocy i utykając udał się na ławkę. Resztę spotkania spędził z lodem na łydce. Nie wiadomo jeszcze, jak poważny jest uraz podstawowego obrońcy Gladiatorów.

Magdeburg wygrał nadzwyczaj łatwo. Stuttgart bił głową w mur przez kilkanaście minut, stracił siedem bramek z rzędu. W Porsche-Arenie rozbrzmiały gwiazdy, TVB grało fatalnie i do przerwy przegrywało aż 9:23. Trener Bennet Wiegert mógł do oporu ogrywać zmienników. Zwycięstwo zapewniło Gladiatorom pozycję wicelidera.

Wciąż bez porażki Flensburg. Wikingowie rozgromili beniaminka z Bietigheim 33:20. Kolejne świetne spotkanie rozegrał bośniacki bramkarz Benjamin Burić (44 proc. skuteczności). Do bramki Fuechse Berlin wrócił tymczasowo Petr Stochl. Czech zgodził się wznowić karierę w związku z kontuzją Malte Semischa. Lisy uporały się z Wetzlar, a 11 goli rzucił Hans Lindberg.