Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Holger Glandorf (z lewej) i Maciej Majdziński (z prawej) Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Holger Glandorf (z lewej) i Maciej Majdziński (z prawej)

Kolejna poważna kontuzja Macieja Majdzińskiego. Wielomiesięczna przerwa Polaka

Bartosz Grzelak
Bartosz Grzelak
Pech nie opuszcza Macieja Majdzińskiego. Reprezentant Polski doznał kontuzji kolana w trakcie spotkania Bundesligi i czeka go wielomiesięczna przerwa od gry.

Prawdopodobnie do końca sezonu zespół Bergischer HC nie będzie mógł skorzystać z usług polskiego rozgrywającego. Sobotnie spotkanie z VfL Gummersbach (30:28) zakończyło się w pechowy sposób dla Macieja Majdzińskiego, który doznał poważnej kontuzji.

Po dokonaniu artroskopii diagnostycznej przez klubowego lekarza, Diedericha Von der Heyde, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Maciej Majdziński uszkodził więzadło krzyżowe przednie oraz łąkotkę w lewym kolanie. W najbliższych tygodniach Polak zostanie poddany serii zabiegów oraz czeka go kilka miesięcy przerwy od piłki ręcznej.

Majdziński ponownie przeżywa dramat, gdyż latem 2016 roku doznał identycznego urazu i dopiero po długotrwałym leczeniu wrócił do gry. Do pełni dyspozycji doszedł w sezonie 2017/2018, wtedy wywalczył pewne miejsce w pierwszym składzie Bergischer, z którym awansował do Bundesligi. W barwach rewelacyjnego beniaminka rzucił dwadzieścia bramek w bieżącym sezonie.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Mecz Niepodległościowy dla Gwardii Opole

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL