Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kinga Achruk Newspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: Kinga Achruk

Korzystne diagnozy. Liderki Polek zagrają na ME 2018

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kontuzje Joanny Drabik i Kingi Achruk nie są poważne, więc obie podstawowe zawodniczki reprezentacji szczypiornistek pojadą na ME 2018. Wtorkowe badania rozwiały wątpliwości.

Trener Leszek Krowicki był zaniepokojony stanem zdrowia tej dwójki, ale okazało się, że w najbliższych dniach prawdopodobnie wystarczą zabiegi fizjoterapeutów i mniejsze obciążenia treningowe, by doprowadzić rekonwalescentki do sprawności.

Kinga Achruk uskarżała się na bóle ścięgna Achillesa, które wynikają z przeciążenia. To samo tyczy się dolegliwości ze strony stopy, jakie zgłosiła Joanna Drabik. Podstawowe zawodniczki mają jeszcze trochę czasu na powrót do pełnej sprawności. Polki rozpoczną ME 2018 30 listopada. W najbliższy weekend (23-25.11) zagrają w ostatnim turnieju sparingowym w Hiszpanii z udziałem gospodyń, Niemek i Brazylijek. 

Do zdrowia dochodzi przeziębiona Sylwia Lisewska. Na razie nie trenuje, ale jej udział w najbliższych meczach nie powinien być zagrożony. 

Potwierdzono jedynie poważną kontuzję Romany Roszak. Stan kolana rozgrywającej nie pozwala na udział w mistrzostwach. Zastąpiła ją Karolina Kochaniak.

Biało-Czerwone zmierzą się podczas ME 2018 z Serbkami, Dunkami i Szwedkami. Trzy zespoły zagrają dalej.

ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot w nowej roli. Został wydawcą WP SportoweFakty

Czy Polki wyjdą z grupy ME 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL