Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luka CindrićWP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Luka Cindrić

Czterech zawodników PGE VIVE Kielce nominowanych w prestiżowym plebiscycie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Alex Dujshebaev, Luka Cindrić, Blaż Janc i Julen Aguinagalde z PGE VIVE Kielce mogą zostać najlepszymi szczypiornistami świata na swoich pozycjach. Portal Handball-Planet po raz ósmy zorganizował prestiżowe głosowanie.

Cała czwórka utrzymała swoją pozycję, przed rokiem także otrzymała nominacje. Wówczas najbliżej zwycięstwa był Alex Dujshebaev, który przegrał o 1 punkt z Nedimem Remilim. Francuz w tym roku również jest wśród najlepszych prawych rozgrywających świata. Stawkę uzupełniają Dika Mem i Eduardo Gurbindo.

Luka Cindrić ma bardzo mocną konkurencję - Chorwat rywalizuje z Nikolą Karabaticiem, Andym Schmidem i Diego Simonetem. Wśród kołowych, obok Julen Aguinagalde, znaleźli się się Ludovic Fabregas, Bjarte Myrhol i Nicolas Tournat, od 2020 roku obrotowy PGE VIVE Kielce. Na pozycji prawoskrzydłowego wyróżniono Blaża Janca, Luka Abalo, Lasse Svan Hansena i Davida Balaguera.

Plebiscyt trwa do 9 grudnia. Głosy fanów zostaną dodane do wyborów dziennikarzy z 22 krajów (w tym WP SportoweFakty). 

Wyłoniony zostanie także najlepszy zawodnik roku na świecie. Poprzednie edycje wygrywali Laszlo Nagy, Filip Jicha, Domagoj Duvnjak, dwukrotnie Nikola Karabatić, Mikkel Hansen i Arpad Sterbik.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Męczarnie Orlenu Wisły w Kwidzynie. Bramkarze w rolach głównych

Czy Alex Dujshebaev to najlepszy prawy rozgrywający na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • unabomber Zgłoś
  Próbowałem zrobić ten ranking, ale raczej nie jestem w stanie wybrać z ręką na sercu poszczególnych graczy. Jedynie Uwe i Blaz w swoich kategoriach. Natomiast co do defensorów to dziwi
  Czytaj całość
  brak Petrusa.
  • EQ Iskra Zgłoś
   Niektóre nominacje totalnie od czapy (szczególnie najlepszy obrońca), ale tak to już bywa w tych konkursach. Wyróżnienia dla graczy Iskry cieszą i myślę, że są zasłużone (choć
   Czytaj całość
   Julen lekko na wyrost). Dla mnie po kolei jadąc: LS: Uwe, LR: Hansen, ŚR: Diego (za wygranie LM), PR: Alex, PS: Blaz, Koło: Fabregas, GK: De Vargas. Co do defensora nie mam opinii, choć jeśli byłbym zmuszony z tych 4 wybierać to raczej Luka Karabatić (głownie dlatego, że mam ogromną awersję do Tobiasa;)).
   • Maxi-102 Zgłoś
    Aguinagalde...jaja do kwadratu....:)
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL