Najnowsze Wyniki/Kalendarz
transparent obrażający Tałanta DujszebajewaTwitter / Lukha_H / Na zdjęciu: transparent obrażający Tałanta Dujszebajewa

Karygodny transparent. Talant Dujszebajew obrażony w Skopje

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Skandal w Skopje. Podczas meczu Ligi Mistrzów między tamtejszym Vardarem a PGE VIVE Kielce na trybunach pojawił się transparent obrażający trenera Tałanta Dujszebajewa. Napis wisiał przez całe spotkanie w bardzo dobrze widocznym miejscu.

Mistrzowie Polski przegrali po wyrównanym boju 27:28, ale dyskusje trwają nie tylko ze względów sportowych. Rosyjscy sędziowie i łotewski delegat nie zareagowali na umieszczony w pierwszym rzędzie trybun transparent skierowany do Tałanta Dujszebajewa. Umieszczone tam słowo "pietuch" może oznaczać wulgarne określenie - najdelikatniej ujmując - homoseksualisty.

- Chciałbym powiedzieć osobie, która odpowiada za te słowa, że najchętniej spotkałbym się z nią osobiście i wszystko wyjaśnił jak mężczyzna z mężczyzną - powiedział trener PGE VIVE Kielce, cytowany przez portal handball-planet. 

Macedoński portal ekipa.mk twierdzi, że słowa zostały źle zinterpretowane przez Dujszebajewa. - Walczyliśmy przez 60 minut i zobaczenie takiego hasła jest przejawem braku szacunku. Dobrze wiem, co oznacza pietuch po rosyjsku - kontynuował zdenerwowany szkoleniowiec. 

Kibice Vardaru nie oszczędzili też jego syna, Alexa. Prawy rozgrywający VIVE był niemiłosiernie wygwizdywany. Macedończycy jakby zapomnieli, że reprezentant Hiszpanii wygrał z klubem Ligę Mistrzów, a po czterech sezonach w Skopje przeniósł się do Kielc latem 2017 roku. - Zrobił bardzo dużo dla Vardaru. Gwizdanie na gracza, który zdobył dla drużyny najważniejsza trofea, to wstyd - komentował Tałant Dujszebajew. 

ZOBACZ WIDEO Angelika Cichocka wzięła udział w sesji (not) Ordinary Girl. "Nie widzę seksu w tych zdjęciach. To rodzaj sztuki"

Czy Vardar powinien zostać ukarany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL