Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Branko Vujović

Branko Vujović wróci do Kielc. PGE VIVE wiąże przyszłość z Czarnogórcem

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Branko Vujović prawdopodobnie od przyszłego sezonu dostanie poważną szansę w PGE VIVE Kielce. Czarnogórzec na razie przebywa na wypożyczeniu w Celje, ale niemal na pewno wróci do Polski i dostanie do podpisania nową umowę.

Prawy rozgrywający trafił do Kielc jako 17-latek. Branko Vujović zdecydowanie wyróżniał się w juniorskich reprezentacjach i PGE VIVE zakontraktowało go aż na pięć sezonów. Terminował w rezerwach, był stopniowo wprowadzany do pierwszej drużyny. Po transferze Alexa Dujshebaeva nie mógł liczyć na regularne występy, razem z Danielem Dujshebaevem trafił na dwuletnie wypożyczenie do Celje Pivovarna Lasko.

Pierwszy sezon w Słowenii był przeciętny, ale po roku Vujović stał się liderem Browarników, ma na koncie 39 goli w Lidze Mistrzów. Dobre występy nie uszły uwadze w Kielcach. - Chcemy, by w przyszłym sezonie grał w PGE VIVE i tak prawdopodobnie będzie - zapewnia prezes Bertus Servaas. Jego kontrakt wygasa latem 2020 roku, ale zapewne dostanie nową, kilkuletnią umowę. 

Wśród kieleckich prawych rozgrywających może zapanować tłok, bo VIVE nie zamierza rozstawać się z 35-letnim Krzysztofem Lijewskim, którego kontrakt obowiązuje do czerwca 2019 roku. - Niedługo dopiero siądziemy do rozmów - wyjaśnia Servaas. W razie potrzeby tę pozycję może też obsadzić prawoskrzydłowy, Blaż Janc.

Ważną umowę z VIVE ma jeszcze jeden leworęczny gracz, Paweł Paczkowski, od dwóch lat przebywający na wypożyczeniu w Motorze Zaporoże.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Miazga w hicie! Azoty nie zdobyły Orlen Areny

Na kogo powinno postawić VIVE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL