WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Jerzy Ciepliński

Istotna zmiana w systemie szkolenia. Jerzy Ciepliński zajmie się ośrodkami piłki ręcznej

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Ważna i dość nieoczekiwana zmiana w polskiej piłce ręcznej. Jerzy Ciepliński, były trener reprezentacji szczypiornistek, od stycznia będzie nadzorował Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej.

Ośrodki szkolenia, tzw. OSPR-y, zostały uruchomione we wrześniu 2015 roku. Ministerstwo Sportu wsparło ZPRP funduszami, a wprowadzony program obejmuje dzieci od VI klasy szkoły podstawowej do trzeciej klasy gimnazjum i w przyszłości miał poprawić stan polskiej piłki ręcznej. 

Często pojawiały się jednak krytyczne opinie na temat funkcjonowania ośrodków. Związek piłki ręcznej uznał, że potrzebne są zmiany i mianował nowego koordynatora krajowego. Jednym z jego zadań będzie stworzenie w ramach OSPR systemu wyłaniającego oraz monitorującego talenty sportowe.

Został nim Jerzy Ciepliński, były selekcjoner polskich szczypiornistek, który w 1998 roku doprowadził zespół do najlepszego w historii piątego miejsca w mistrzostwach Europy. Prowadził m.in. trójmiejskie kluby, ma na koncie wiele medali mistrzostw Polski, zdobywał mistrzostwo ze Startem Elbląg i AZS-em AWFiS Gdańsk. Był wykładowcą akademickim Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, w 2006 roku obronił pracę doktorską.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kołodziejczyk: Polskie kluby dają wiele Europie. Śmiechu

Czy nominacja dla Jerzego Cieplińskiego to właściwy wybór?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL