Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy CieplińskiWP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Jerzy Ciepliński

Istotna zmiana w systemie szkolenia. Jerzy Ciepliński zajmie się ośrodkami piłki ręcznej

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Ważna i dość nieoczekiwana zmiana w polskiej piłce ręcznej. Jerzy Ciepliński, były trener reprezentacji szczypiornistek, od stycznia będzie nadzorował Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej.

Ośrodki szkolenia, tzw. OSPR-y, zostały uruchomione we wrześniu 2015 roku. Ministerstwo Sportu wsparło ZPRP funduszami, a wprowadzony program obejmuje dzieci od VI klasy szkoły podstawowej do trzeciej klasy gimnazjum i w przyszłości miał poprawić stan polskiej piłki ręcznej. 

Często pojawiały się jednak krytyczne opinie na temat funkcjonowania ośrodków. Związek piłki ręcznej uznał, że potrzebne są zmiany i mianował nowego koordynatora krajowego. Jednym z jego zadań będzie stworzenie w ramach OSPR systemu wyłaniającego oraz monitorującego talenty sportowe.

Został nim Jerzy Ciepliński, były selekcjoner polskich szczypiornistek, który w 1998 roku doprowadził zespół do najlepszego w historii piątego miejsca w mistrzostwach Europy. Prowadził m.in. trójmiejskie kluby, ma na koncie wiele medali mistrzostw Polski, zdobywał mistrzostwo ze Startem Elbląg i AZS-em AWFiS Gdańsk. Był wykładowcą akademickim Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, w 2006 roku obronił pracę doktorską.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kołodziejczyk: Polskie kluby dają wiele Europie. Śmiechu

Czy nominacja dla Jerzego Cieplińskiego to właściwy wybór?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • Kamil Zmora Zgłoś
  takie dzikie tańce na Titanicu
  • A-JERZY Zgłoś
   Pod hasłem piosenki,którą śpiewał Mrozu "...bo jak nie my to kto?..." jeden z trenerów zwołał na 19 stycznia "konwent seniorów" byłych szkoleniowców pionu żeńskiego.W sytuacji
   Czytaj całość
   kiedy ZPRP i T wykonał ruch z zatrudnieniem p.Cieplińskiego- inicjatywa byłych trenerów zostaje zawieszona.Z nadzieją czekają na rozwój sytuacji i wyrażają nadzieję,że nie jest to tylko próba wyciszenia jednego z krytykantów Związku i przypudrowaniu złego wizerunku dyscypliny
   • hbll Zgłoś
    Widać związek bierze oponentów do siebie, byle tylko ich uciszyć. Zobaczymy, co p. Ciepliński wymyśli i czy zacznie działać, czy tylko popłynie z prądem.A przecież sam niedawno na
    Czytaj całość
    łamach SF mówił m.in.:[quote]Obecny stan dyscypliny to efekt niekompetencji konkretnych osób.[/quote][quote] Za słabe wyniki obwinia się selekcjonerów, a przecież głównym problemem jest niewydolny system szkolenia.[/quote][quote]Wyniki nie odpowiadają przede wszystkim nakładom, jakie ponosimy na piłkę ręczną. [/quote][quote] Centrala musi zrobić zdecydowany krok, by zmienić akcenty szkoleniowy począwszy od naborów, grupy najmłodsze i grupy seniorskie. [/quote]O prowadzeniu kadry przez Dujszebajewa: [quote]W samym pionie męskim jest 5-7 trenerów, którzy prowadziliby kadrę z większymi sukcesami.[/quote]O Rasmussenie: [quote] Kim Rasmussen poza tym, że zdobył dwukrotnie czwarte miejsce na mstrzostwach świata, nic wielkiego nie wypracował [/quote]---Cóż z wypowiedzi p. Cieplińskiego tylko dla SF na przestrzeni ostatnich 2 lata, możemy wnioskować, że teraz szkolenie w Polsce nabierze rozpędu. Oby, czego sobie i wszystkim życzę :)
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL