WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Rafal Rusek / Na zdjęciu: Kinga Achruk

Rachunki do wyrównania. Polki poznały rywalki w dwumeczu o MŚ 2019

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Powtórka z grupy ME 2018. Polki zmierzą się z Serbkami w dwumeczu o awans do MŚ 2019. Nasze szczypiornistki uniknęły w losowaniu najmocniejszych Norweżek, ale ich rywalki będą bardzo trudną przeszkodą.

To całkiem dobre losowanie, bo Polki mogły wpaść m.in. na znakomite Norweżki, którym nie udały się mistrzostwa Europy 2018, mocne Hiszpanki, Niemki czy Węgierki. W gronie potencjalnych rywalek były też Szwedki i Dunki. Nasze szczypiornistki przegrały z tymi zespołami podczas czempionatu. 

Serbki są w zasięgu Polek, ale na mistrzostwach wyraźnie lepsza była drużyna z Bałkanów (33:26). Biało-Czerwone czuły olbrzymi niedosyt, bo przegrały spotkanie po festiwalu błędów własnych. W drugiej rundzie Serbki nie zawojowały Europy, przegrały wszystkie spotkanie i zajęły 11. miejsce.

Dwumecz o MŚ odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2019 roku. Polki mają po swojej stronie atut rewanżu na własnym parkiecie. Spotkania z Serbkami będą jednymi z najważniejszych w ostatnich latach. Tylko awans na MŚ przedłuży nadzieje na występ podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. 

MŚ 2019 kobiet w Japonii odbędą się w dniach 30.11-15.12. Pewne awansu są obrończynie tytułu Francuzki oraz półfinalistki ME 2018, Rumunki, Holenderki i Rosjanki.

Wymarzonym przeciwnikiem dla drużyn z II koszyka była Słowenia, która sensacyjnie zyskała rozstawienie po ME 2018. Szczęście uśmiechnęło się do Macedonek. 

Pary eliminacji MŚ 2019:

Chorwacja - Niemcy 

Dania - Szwajcaria

Szwecja - Słowacja 

Białoruś - Norwegia 

Serbia - Polska 

Czechy - Czarnogóra 

Macedonia - Słowenia 

Austria - Węgry 

Hiszpania - Islandia

ZOBACZ WIDEO: Mundial obalił mit Nawałki. "Nie jest nieomylny. Nie ma rozwiązania na każdą sytuację"

Czy to dobre losowanie dla Polek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL