Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Diego SimonetMateriały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: Diego Simonet

MŚ 2019: ogromny problem Argentyńczyków. Diego Simonet obejrzy turniej w domu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Potwierdził się czarny scenariusz. Gwiazdor Argentyńczyków Diego Simonet nie zagra na MŚ szczypiornistów. Jeden z najlepszych rozgrywających świata od kilku miesięcy zmaga się z plagą urazów.

Od września, czyli od początku sezonu 2018/19, Diego Simonet niemal non stop przebywa na zwolnieniu. Po kilku rozegranych meczach lądował na trybunach z urazami mięśniowymi bądź uszkodzeniem stawu skokowego. W grudniu pojawił się kolejny problem - kontuzja mięśnia uda mogła wykluczyć go z MŚ 2019 mężczyzn.

Pierwsze diagnozy były optymistyczne, Simonet miał wrócić do treningów na początku stycznia. Po kilku dniach przeprowadzono szczegółową diagnostyką, która wyeliminowała go z turnieju. - Diego zadzwonił do mnie i powiedział, że jego wyniki nie są dobre. Musi opuścić MŚ - potwierdził trener Manolo Cadenas.

Argentyński rozgrywający, nazywany Lionelem Messim piłki ręcznej, w poprzednim sezonie wygrał z Montpellier Ligę Mistrzów, został uznany MVP turnieju finałowego. Od kilku lat należy do ścisłej czołówki środkowych świata. 

Jego nieobecność to nie jedyny problem Cadenasa. Urazy wykluczyły też Federico Pizarro, Juliana Souto Cueto i Pablo Vainsteina. 

Argentyńczycy trafili do grupy razem ze Szwedami, Węgrami, Katarczykami, Egipcjanami i reprezentantami Angoli. Bez Simoneta może być im trudno o miejsce w trójce i wyjście z grupy.

ZOBACZ WIDEO Włodzimierz Zientarski wspomina wypadek Kubicy w F1. "Jego ojciec wybiegł ze studia"

Czy Simonet to najlepszy środkowy świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Grieg Zgłoś
  " Bez Simoneta może być im trudno o miejsce w czwórce i wyjście z grupy."Najbliższe MŚ (zarówno męskie, jak i żeńskie) będą odbywać się według takiej samej formuły, jak w
  Czytaj całość
  2009 i 2011, czyli z każdej grupy wyjdą po 3 zespoły, a reszta będzie grać o Puchar Prezydenta (miejsca 13-24). W drugiej fazie będziemy mieć 2 grupy po 6 zespołów, z których 2 najlepsze zagrają ze sobą w półfinałach, a ponadto ze względu na kwalifikacje olimpijskie są przewidziane mecze o miejsca 5-6 i 7-8.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL