Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luc AbaloWP SportoweFakty / Tomasz Fafara / Na zdjęciu: Luc Abalo

MŚ 2019: ostatni turniej Luca Abalo i Laszlo Nagya

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
- To moje ostatnie mistrzostwa świata - mówi Luc Abalo, jeden z najbardziej utytułowanych szczypiornistów na globie. Na kilka miesięcy przed zakończeniem kariery Węgrów wspomoże wielki Laszlo Nagy.

Niedawno 34-letni Luc Abalo przedłużył umowę z Paris Saint-Germain HB do 2020 roku. Wygląda na to, że błyskotliwy skrzydłowy zakończy wtedy karierę, a niemal na pewno pożegna się z reprezentacją. 

- MŚ 2019 są moimi ostatnimi w karierze. Celem pozostają igrzyska w 2020 roku - powiedział w rozmowie z madeinhand.fr na dwa dni przed startem czempionatu. 

Abalo jest jednym z najbardziej znanych szczypiornistów na świecie. Bardzo dynamiczny i sprawny, zasłynął ze swoich bramek z ekwilibrystycznych pozycji. Do perfekcji dopracował przy tym "umiejętność" podpierania rzutów, sędziowie wiele razy nabierali się i zaliczali jego efektowne gole. Nic nie ujmuje mu to z jego klasy - zdobył dwa mistrzostwa olimpijskie i trzy mistrzostwa świata. 

Do swojego ostatniego wielkiego turnieju szykuje się inny słynny gracz, Laszlo Nagy. 37-letni Węgier zapowiedział, że po sezonie 2018/19 zakończy karierę. Z reprezentacją pożegnał się już prawie dwa lata temu, ale w razie potrzeby wraca i pomaga kolegom. Przed MŚ 2019 przystał na propozycję Istvana Csoknyaia.

Nagy, przez wiele lat gwiazdor Barcelony, znalazł się w kadrze, ale według zapowiedzi będzie szykowany dopiero na trzy ostatnie, najważniejsze mecze grupowe z Katarczykami, Egipcjanami i Szwedami. Od ich wyniku zależą losy Madziarów w turnieju. Do dalszej fazy awansują trzy zespoły. W grupie są też Angolczycy i bardzo osłabienie Argentyńczycy, którzy muszą sobie radzić bez Diego Simoneta. 

W składzie Węgrów znalazło się aż czterech leworęcznych rozgrywających - oprócz Nagya Zsolt Balogh, Gabor Ancsin i 19-letni Dominik Mathe z Balatonfueredi.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Młodość atutem Polaków? "Nie mają nic do stracenia"

Czy Luc Abalo to najlepszy prawoskrzydłowy świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL