WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Filip Kuzmanowski

Filip Kuzmanowski w Magdeburgu. Kiedyś chciało go PGE VIVE Kielce

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
SC Magdeburg oficjalnie ogłosił, że Filip Kuzmanowski od sezonu 2019/20 będzie zawodnikiem czołowego niemieckiego klubu. Macedońskie media twierdzą, że kolejnym transferem może być Stojancze Stoiłow z Vardaru Skopje.

Od kilkunastu miesięcy było właściwie jasne, ze Filip Kuzmanowski dołączy do Gladiatorów. SC Magdeburg potwierdził, że 22-letni lewy rozgrywający podpisał umowę już w marcu 2017 roku, a będzie ona obowiązywać od lipca 2019 do końca sezonu 2021/22. 

Macedończyk zwiększy rywalizację na lewym rozegraniu, prawdopodobnie zastąpi Hiszpana Carlosa Molinę Cosano. Jednym z konkurentów Kuzmanowskiego będzie Piotr Chrapkowski, ale Polak ma niepodważalną pozycję w zespole, jest podstawowym obrońcą i przedłużył kontrakt do 2023 roku.

Kuzmanowskiego łączono niegdyś z PGE VIVE Kielce i Rhein-Neckar Loewen, ale Metalurg Skopje nie zamierzał go puszczać za bezcen. Reprezentant Macedonii, uczestnik MŚ 2019, występuje obecnie w rodzimym Eurofarmie Rabotnik.

Według portalu ekipa.mk, Magdeburg interesuje się też Stojancze Stoiłowem. Obrotowy jest od wielu lat związany z Vardarem Skopje, ma ważną umowę, jednak macedońskie źródła twierdzą, że jego transfer jest możliwy. Z drugiej strony Gladiatorzy związali się już z kołowym Gummersbach, Moritzem Preussem.
Do Magdeburga przejdą jeszcze ocierający się o niemiecką kadrę prawy rozgrywający Erlangen Christoph Steinert, zastępca Dario Quenstedta w bramce, Szwed Tobias Thulin oraz Tim Hornke, który zmieni doświadczonego Robera Webera.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak wygląda rywalka Karoliny Kowalkiewicz. Wow!

Czy wierzysz, że Stoiłow wzmocni Magdeburg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL