Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski juniorek młodszych WP SportoweFakty / Krzysztof Kempski / Na zdjęciu: reprezentacja Polski juniorek młodszych

Kadra Adriana Struzika już po pierwszych grach kontrolnych

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Pierwsze dwie gry kontrolne juniorek młodszych prowadzonych przez Adriana Struzika już za nimi. Biało-Czerwone musiały uznać wyższość Varsovii Warszawa. Znacznie lepiej spisały się przeciwko SMS-owi Płock.

Drużyna prowadzona przez trenera Adriana Struzika przebywała w Płocku od 8 do 13 stycznia. W tym czasie sztab szkoleniowy zaplanował po dwa treningi dziennie. Nie zabrakło zajęć teoretycznych i integracyjnych. Na konsultacje powołanie otrzymało łącznie aż 18 zawodniczek, z czego w 6 reprezentowało kluby PGNiG Superligi Kobiet.

Nie mogło zabraknąć mocnych sparingpartnerów. Juniorki z rocznika 2002 nieco gorzej spisały się w pierwszym swoim występie, w którym musiały uznać wyższość pierwszoligowej Varsovii. Obecnie to trzecia ekipa w grupie B tych rozgrywek. Zawody zakończyły się zwycięstwem warszawianek 30:23.

Znacznie lepiej kadra wypadła w drugim starciu. SMS ZPRP Płock to lider grupy A w I lidze. Drużyna, która tylko dwukrotnie posmakowała przegranej. Skończyło się remisem po 33, co jest znakomitym prognostykiem. Co ciekawe, aż 10 zawodniczek właśnie tam zbierało pierwsze szlify w żeńskim szczypiorniaku.

Dodajmy, że zakończona konsultacja była jednym z etapów przygotowań do sierpniowych mistrzostw Europy. Struzik, co całkiem zrozumiałe, sprawdził każdą zawodniczkę. Testował ustawienie, zagrywki, grę w obronie.

ZOBACZ WIDEO Sławomir Peszko nie rusza się z Gdańska. "Ma umowę na sześć i pół roku"

Czy kadra Adriana Struzika osiągnie dobry wynik w mistrzostwach Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

PRZEJDŹ NA WP.PL