WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: zawodniczki reprezentacji Polski

Pierwsze zgrupowanie Polek po ME 2018. Leszek Krowicki sprawdzi kilka nowych zawodniczek

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Znamy już nazwiska zawodniczek, które wezmą udział w najbliższej konsultacji szkoleniowej kadry narodowej piłkarek ręcznych. Na pierwszym zgrupowaniu po ME 2018 pojawi się kilka nowych twarzy.

Ostatni raz Polki spotkały się przed turniejem na francuskich parkietach. Podczas ME 2018 kobiet przegrały trzy spotkania grupowe i odpadły z rywalizacji. Nowym celem kadry są eliminacje MŚ 2019. Na przełomie maja i czerwca Biało-Czerwone rozegrają dwumecz z Serbkami, rywalkami z europejskiego czempionatu. 

Trener Leszek Krowicki powołał krajową grupę, z wyjątkiem szczypiornistek Pogoni Szczecin, szykujących się do spotkań w Challenge Cup. Wolne dostała też m.in. Kinga Achruk.

Pod nieobecność największych nazwisk z lig zagranicznych (Karolina Kudłacz-Gloc, Monika Kobylińska), powołania otrzymały debiutantki. Wśród bramkarek pojawiły się reprezentantka Polski juniorek Barbara Zima i 19-latka ze Startu Elbląg, Wioletta Pająk. Krowicki przyjrzy się liderce strzelczyń Superligi, Honoracie Syncerz i jej koleżance z Korony, Dominice Więckowskiej. Zresztą wśród rozgrywających pojawiło się najwięcej nowicjuszek. Nie uszła uwadze dobra dyspozycja 20-letniej Alicji Pękali z UKS-u PCM Kościerzyna, ponownie na zgrupowaniu pokaże się Kinga Jakubowska z KPR-u Gminy Kobierzyce, wcześniej brana pod uwagę w kontekście składu na ME 2018.

Kadra zbierze się 27 stycznia i przez trzy dni będzie trenować w Kobierzycach. Na własnych obiektach zaprezentuje się nie tylko Jakubowska, ale także skrzydłowa Mariola Wiertelak. 

Powołania na zgrupowanie:

Bramkarki:Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), Barbara Zima (Zgoda Ruda Śląska/SMS ZPRP Płock), Wioletta Pająk (EKS Start Elbląg) 

Rozgrywające:Aleksandra Rosiak (MKS Perła Lublin), Ewa Urtnowska (MKS Perła Lublin), Patrycja Świerżewska (EKS Start Elbląg), Paulina Uścinowicz (EKS Start Elbląg), Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin), Kinga Jakubowska (KPR Gminy Kobierzyce), Honorata Syncerz (Korona Handball Kielce), Alicja Pękala (UKS PCM Kościerzyna), Dominika Więckowska (Korona Handball Kielce)

Skrzydłowe:Aneta Łabuda (MKS Perła Lublin), Dagmara Nocuń (MKS Perła Lublin), Adrianna Górna (Metraco Zagłębie Lubin), Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce)

Obrotowe:Sylwia Matuszczyk (MKS Perła Lublin), Joanna Szarawaga (MKS Perła Lublin)

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. To dlatego legendarny polski pilot odmówił startu

Czy Polki awansują do MŚ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL