WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / mbl.is/​Eggert Jó­hann­es­son / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson

Młodzież na celowniku. PGE VIVE Kielce walczy o Haukura Thrastarsona

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Podpisany kontakt z utalentowanym rozgrywającym i starania o Islandczyka Haukura Thratarsona. Prezes Bertus Servaas myśli o przyszłości PGE VIVE Kielce.

Kilka dni temu "Gazeta Wyborcza Kielce" jako pierwsza podała, że PGE VIVE interesuje się 17-letnim Islandczykiem. Prezes Bertus Servaas potwierdził w rozmowie z WP SportoweFakty, że klub stanął do wyścigu po Thrastarsona.

- Konkurencja jest bardzo duża i jesteśmy świadomi, że nawet po podpisaniu umowy przez dwa lata zostanie w Islandii. Na razie podchodzimy do tematu na spokojnie. Rozmawialiśmy z jego menadżerem, zasięgnęliśmy opinii Thorira Olafssona, naszego byłego zawodnika, a obecnie II trenera Selfoss. Do tej pory nie udało nam się pozyskać gracza bezpośrednio z Islandii, tamtejsze kluby mają świetne kontakty w Bundeslidze i Hiszpanii. Będziemy walczyć, decyzja należy do Thrastarsona - mówi Servaas.

Środkowy rozgrywający regularnie występuje w siódemce wicemistrza Islandii, Selfoss. Zadebiutował już w kadrze, znalazł się w wąskim składzie na MŚ 2019, ale do tej pory był pierwszym rezerwowym w reprezentacji. - Jest bardzo dojrzały jak na swój wiek - chwalił go trener Azotów Puławy Bartosz Jurecki przed dwumeczem w Puchar EHF. W zespole widzą go najlepsi w Europie, m.in. PSG i THW Kiel, które przed rokiem wyciągnęło 18-latka Gisli Thorgeira Kristjanssona z Hafnarfjardar. 

Nim Islandczyk trafi do Kielc, VIVE zdąży ogłosić nazwisko innego młodego rozgrywającego. Na razie jego personalia pozostają tajemnicą. - Naszym zdaniem jest bardzo obiecujący. Nie mogę jednak zdradzić, o kogo chodzi, po prostu tak się umówiliśmy - ukrócił temat Servaas. VIVE wiąże też przyszłość ze swoim najmłodszym obrotowym, Bartłomiejem Bisem. 21-latek zostanie w pierwszym zespole.

Prezes VIVE po raz kolejny odniósł się do plotek o przenosinach Tomasza Gębali do Kielc. Niedawno napisał nam: - Nie ma tematu. Tym razem: - Obserwujemy Tomka jak każdego zawodnika wyróżniającego się w Polsce. Rozmawialiśmy z menadżerem, ale myślę, że to raczej niemożliwe.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar jest jak skoki narciarskie. "Mamy oddać dwa równe skoki"



Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy VIVE powinno starać się o Thrastarsona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL