WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Luka Cindrić

Luka Cindrić potrzebuje przerwy. Chorwat może pauzować nawet miesiąc

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Pech nie opuszcza Luki Cindricia. Lider PGE VIVE Kielce złapał kolejną kontuzję w tym sezonie. Podczas MŚ 2019 doznał urazu mięśniowego i prawdopodobnie czeka go odpoczynek od występów.

Przed sezonem prezes Bertus Servaas był przekonany, że Luka Cindrić wytrzyma trudy rozgrywek na dwóch frontach i jako podstawowy środkowy będzie w stanie występować po 50-60 minut w spotkaniu. - Od kilku lat jest zdrowy, nic poważnego mu nie dolegało - podkreślał Servaas. Rzeczywistość okazała się zgoła inna. 

Chorwat pauzował już z powodu urazów stawu skokowego, łydki i mięśnia przywodziciela. Wygląda na to, że lista nie zamknie się na trzech absencjach.

W trakcie spotkania MŚ 2019 z Brazylijczykami Cindrić zgłosił ból w nodze, prawdopodobnie ponownie chodzi o mięsień przywodziciela. Trener reprezentacji odesłał go do domu, środkowy nie zagra do końca turnieju. 

- Z informacji od samego Luki wiemy, że to uraz mięśnia przywodziciela, ale doszły nas głosy, że to mięsień dwugłowy uda. Po badaniach w Zagrzebiu będziemy mieli pełny obraz. Może go czekać około trzech tygodni - miesiąca przerwy w treningach - wyjaśnia fizjoterapeuta PGE VIVE KielceTomasz Mgłosiek.

Zakładając najgorszy scenariusz, Cindrić opuści pierwsze wiosenne potyczki w Superlidze i mecze w Lidze Mistrzów. VIVE zagra z IFK Kristianstad 9 lutego, tydzień później z Montpellier. 20 lutego kielczan czeka kluczowe spotkanie z Rhein-Neckar Loewen.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Milik? "Nieprawdopodobna lewa noga, najlepsza w Europie, jest ze złota"

Czy VIVE pokona IFK Kristianstad nawet w razie nieobecności Cindricia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL