Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lino Cervar Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Lino Cervar

Cenzura podczas MŚ 2019. IHF nie umieścił wypowiedzi Cervara

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Trener Chorwatów Lino Cervar zalazł IHF za skórę. Po meczu z Niemcami (21:22) zrównał z ziemią duńskich arbitrów, którzy jego zdaniem sędziowali stronniczo. Międzynarodowa federacja w odpowiedzi... nie umieściła jego słów z konferencji prasowej.

Po każdym spotkaniu na stronie IHF można znaleźć relację i zapis konferencji prasowej z udziałem trenerów i dwóch zawodników. Tym razem wśród cytowanych zabrakło Lino Cervara. Można tylko domyślać się, jaki był powód decyzji IHF. 

Chorwacki trener grzmiał po meczu, krytykował parę Martin Gjeding / Mads Hansen, sugerując, że zadaniem Duńczyków było wprowadzenie Niemców - współgospodarzy mistrzostw - do półfinału i tym samym wyeliminowanie Chorwatów. Cervar domagał się kary dla tej dwójki, twierdził, że jego zespół został okradziony ze zwycięstwa.

Fakt faktem, Duńczycy podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji w wyrównanej końcówce, najwięcej emocji wywołał faul ofensywny Karacicia na minutę przed końcem, po którym Niemcy rzucili 22. bramkę (22:20).

Cervar zdecydowanie przesadził z reakcjami, jeszcze w trakcie meczu ruszył w kierunku obserwatora IHF. Komentował potem, że nie przejmuje się ewentualnymi karami od IHF: - Działam w piłce ręcznej od 45 lat i mogę mówić, co chcę. Sędziowie powinni iść siedzieć za to, co zrobili.

Pozostali Chorwaci, może za wyjątkiem dyrektora sportowego Igora Voriego, zachowywali względny spokój, nie oskarżali bezpośrednio o wypaczenie wyniku. M.in. Domagoj Duvnjak szybko ukrócił temat w jednej z wypowiedzi, nie chciał się jednoznacznie odnosić do decyzji. 

Chorwaci stracili szanse na półfinał, mogą zająć co najwyżej piąte miejsce w turnieju.

ZOBACZ WIDEO Magiczny gol Milika! Co za bomba! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Lino Cervar powinien zostać ukarany za wypowiedzi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • hbf Zgłoś
  [quote]Działam w piłce ręcznej od 45 lat [b]i mogę mówić, co chcę[/b]. Sędziowie powinni iść siedzieć za to, co zrobili.[/quote]Nie! Panie Lino, to nie Folwark Orwella, tylko
  Czytaj całość
  poważna impreza sportowai!!! nikt nie jest ponad zasadami..A jak jesteście tacy dobrzy, to udowodnicie to dziś, w meczu w Francją.Ale ja życzę francuzom, żeby przejechali się po Was, jak walec, po asfalcie....

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL