Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Igor Karacić (z piłką) i Paul Drux PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Igor Karacić (z piłką) i Paul Drux

MŚ 2019: zobacz błędy duńskich sędziów na niekorzyść Chorwatów podczas starcia z Niemcami (wideo)

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Chorwaci wciąż nie mogą się pogodzić z tym, jak zostali potraktowani przez duńskich sędziów Mads Hansena i Martina Gjedinga podczas poniedziałkowego starcia MŚ 2019 z Niemcami (21:22). Ich federacja opublikowała wideo z pomyłkami arbitrów.

Chorwacja w dalszym ciągu rozpamiętuje porażkę z niemiecką drużyną (współgospodarz turnieju wraz z Duńczykami), która zamknęła jej drzwi do półfinału mistrzostw świata.

Chorwaci przede wszystkim przeżywają to, że przyszło im nie tylko walczyć z przeciwnikiem, ale też z sędziami z Danii.

Chorwacka Federacja Piłki Ręcznej zamieściła w serwisie YouTube wideo, które zawiera dziesięć - jej zdaniem - kontrowersyjnych sytuacji z konfrontacji przeciwko mistrzom Europy z 2016 roku.

W szczególności niesłuszne wydają się być decyzje Hansena i Gjedinga podjęte w końcówce spotkania, tj. nieuznana bramka Igora Karacicia (58 min.), a chwilę później odgwizdanie faulu w ataku tego zawodnika.

Zresztą Martin Gjeding w rozmowie z TV2 przyznał, iż pomylił się, odgwizdując przewinienie Karacicia w ofensywie. - Obejrzałem kilka razy tę sytuację na powtórce i muszę stwierdzić, że nie podjąłem właściwej decyzji - zakomunikował arbiter.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 100. Jacek Gmoch: Takiego ładnego 80-latka jak ja nigdzie nie znajdziecie [cały odcinek]

Czy uważasz, że sędziowie pomogli Niemcom wygrać mecz z Chorwacją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • Yogi Babu Zgłoś
  Nie jestem za szkopami ale Chorwaci też nas okradli w półfinale MŚ 2009. Parkiet się tak rozjezdzal jakby był klejony na smalec a nie na klej tylko że z jednej strony, akurat po naszej.
  Czytaj całość
  Ciekawe co?
  • Ostapha Heyteer Zgłoś
   A wystarczyło wygrać z Brazylią...
   • jerseyus Zgłoś
    Dowiedziałem się z tego materiału jednej rzeczy. Mianowicie, że Chorwaci czasem potrafią liczyć nawet do 7, ale czasem w jakiś przedziwny sposób tracą tę umiejętność i pozostaje im
    Czytaj całość
    już tylko zdolność liczenia do 3. Teraz czekam aż ktoś złośliwy weźmie na tapetę Chorwatów. Może czystość gry w ataku i obronie pana oburzonego Voriego. A podsumowanie jesieni w LM dla skrzydeł i koła znajdziecie tu: https://sportowefakty.wp.pl/kibice/60044/blog/15948/lm-handball-podsumowanie-jesieni-skrzydlowi
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL