WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / P.Dziurman / 400mm.pl / Na zdjęciu: Wiktor Kubała

Nowy skrzydłowy w NMC Górniku Zabrze. Wiktor Kubała opuścił Chrobrego Głogów

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Transfer last minute w Superlidze. Wiktor Kubała przeniósł się do NMC Górnika Zabrze. Prawoskrzydłowy po sześciu latach opuścił Chrobrego Głogów.

Wicelider Superligi znalazł się w trudnej sytuacji kadrowej, bo Patryk Gluch został zawieszony na trzy miesiące za obecność THC w teście antydopingowym i jedynym prawoskrzydłowym pozostał Aleksandr Buszkow. 20-latek nie wróci do gry szybciej niż w maju, dlatego NMC Górnik Zabrze zdecydował się pozyskać nowego zawodnika.

Wybór padł na Wiktora Kubałę z Chrobrego Głogów. Temat 26-latka w Zabrzu przewijał się już latem, ale prawoskrzydłowego obowiązywał kontrakt z klubem (do końca czerwca 2019 roku). Chrobry nie planował przedłużenia umowy, poszedł zawodnikowi na rękę i za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt. Od 28 stycznia Kubała związał się z Górnikiem. 

Od sześciu sezonów prawoskrzydłowy występował w Głogowie, rozegrał 149 meczów w Chrobrym, rzucił 292 gole. W aktualnych rozgrywkach rzadziej pojawiał się w składzie, podstawowym zawodnikiem był Michał Bartczak.

ZOBACZ WIDEO Serie A: wielkie emocje w meczu Chievo - Fiorentina. Gol Stępińskiego! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Kubała to właściwy wybór Górnika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL