Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Przybecki WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Piotr Przybecki

Oficjalnie: Piotr Przybecki będzie pracować w 2. Bundeslidze. Selekcjoner zostaje w kadrze

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Piotr Przybecki podpisał kontrakt z niemieckim drugoligowcem VfL Lubeck-Schwartau i od sezonu 2019/20 będzie łączył prowadzenie reprezentacji Polski szczypiornistów z pracą w 2. Bundeslidze.

O rozmowach z Przybeckim napisał dziennik "Luebecker Nachrichten", a nam udało się potwierdzić te wieści. Obecny trener Torge Greve ogłosił, że po siedmiu latach rozstanie się z klubem i faworytem do jego zastąpienia był właśnie polski szkoleniowiec. 

Selekcjoner Biało-Czerwonych podpisał trzyletni kontrakt i od lipca 2019 roku obejmie ósmy klub 2. Bundesligi VfL Luebeck-Schwartau, 31 stycznia został oficjalnie przedstawiony na konferencji prasowej. Jednym z jego zawodników będzie reprezentant kraju, Paweł Genda, aktualnie leczący poważny uraz kolana. 

Przybecki zachowa jednocześnie posadę trenera reprezentacji. Decyzja dotycząca pracy selekcjonera w klubie podjęta została po konsultacjach i za wiedzą kierownictwa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W kontrakcie Przybeckiego znalazł się zapis o bezwzględnym umożliwieniu trenerowi realizacji wszelkich zadań związanych z funkcją szkoleniowca reprezentacji Polski.

Podwójna funkcja to żadna nowość w polskiej piłce ręcznej, w klubach pracowali także inni selekcjonerzy - Bogdan Wenta (Magdeburg i VIVE), Michael Biegler (HSV i SC DHfK Lipsk) i Tałant Dujszebajew (VIVE). Przybecki przez kilkanaście miesięcy prowadził jednocześnie kadrę i Wisłę Płock. Dodatkowe zajęcie mieli również opiekunowie pań, Kim Rasmussen i Leszek Krowicki.

Polacy wyrobili sobie renomę w Lubece, w przeszłości drużyną zajmowali się Michał Kaniowski (1993-95), Daniel Waszkiewicz (1995-96, jako asystent) i Marek Kordowiecki (1999, grający trener).

ZOBACZ WIDEO Daniel Obajtek do Kubicy: Mistrzu, jesteś wielki, niepokonany. Jesteś narodową dumą!

Czy przyjęcie oferty z Niemiec to dobra decyzja Przybeckiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • przemop33 Zgłoś
  Reprezentacja Polski znalazła się w okolicach dna . Żeby ją z tego wyciągnąć trzeba poświęcić się jej w 100 % . Jeździć po meczach ligowych , obserwować zawodników itd. a nie z
  Czytaj całość
  doskoku przyjeżdżać do Polski w przerwach rozgrywek ligowych 2 Bundesligi tym bardziej , że klub ma tylko 5 pkt straty do lidera i jeszcze 18 spotkań do rozegrania .
  • Petrochemia Zgłoś
   Kabaret trwa dalej... Stworzyła się głupia moda na łącznie funkcji...Trenerzy więksi od federacji... tylko kto na to początkowo pozwolił, że trenerzy dyktują warunki? Dla Manolo
   Czytaj całość
   ważniejsza była Hiszpania, dla Przybeckiego kadra(ogrywanie Gębali kosztem Duarte, który i tak zapracował na transfer do Barcelony), dla TD Vive. Pensja za mała? Wystarczyłoby wpisać klauzulę i tego konsekwentnie się trzymać. Taki Trener reprezentacji powinien coś robić w wolnym czasie, niech jedzie do małego ośrodka i zrobi szkolenie dla miejscowego klubu, a nie walczy o życie w drugiej Bundeslidze... Niech pracuje dla związku. Spróbujcie sobie wyobrazić, że Nawałka czy Brzęczek trenuje Arminie Bielefeld czy Dynamo Brezno... Przybecki testuje 18latków w kadrze, a teraz będzie miał czas, żeby pojechać np. do Malchera, Kowalczyka, Łangowskiego itp.?! Kiedyś nasza kadra to było coś, teraz to jest parodia ktoś kogoś bardziej lubi bo zna go z klubu, kogoś bolą plecy, ktoś chce jechać na olimpiadę ale zmienił się trener i jednak się rozmyślił. Żeby było jasne, wybory są po stronie związku, szkolenie po stronie klubów. Związek mógł pomóc jedynie w selekcji - promocja dyscyplina, większa ilość chętnych. Czasy takie, że tylko prywaciarz trzyma formę, jednak zobaczymy ile mu starczy sił...

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL