Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Filip Ivić WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Filip Ivić

Oficjalnie: gruntowne zmiany wśród bramkarzy. Filip Ivić pożegna się z PGE VIVE Kielce

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
PGE VIVE Kielce poinformowało o odejściu Filipa Ivicia. Mistrzowie Polski wkrótce ogłoszą nazwisko nowego bramkarza. Może nim zostać Mateusz Kornecki z NMC Górnika Zabrze.

Dwa dni temu prezes Bertus Servaas w rozmowie z WP SportoweFakty potwierdził, że Chorwat wyraził wolę odejścia po sezonie 2018/19, pomimo kontraktu obowiązującego do końca czerwca 2020 roku. Wcześniej umowę z Veszprem podpisał Vladimir Cupara, co oznacza, że obsada bramki PGE VIVE Kielce ulegnie za kilka miesięcy całkowitej zmianie. 

Mistrzowie Polski porozumieli się z Iviciem i golkiper latem opuści Kielce. - Po prostu chciałbym więcej grać - wyjaśnił Chorwat w rozmowie z portalem kielcehandball.pl. 26-latek trafił do VIVE w 2016 roku z RK PPD Zagrzeb. Pierwszy sezon był bardzo udany, w drugim opadły go kontuzje. Od tego czasu nie odzyskał optymalnej formy. 

Według "Przeglądu Sportowego, bramkarz trafi do Vardaru Skopje. Macedońscy dziennikarze nie ukrywają zdziwienia i zdecydowanie zaprzeczają. 

Bardziej prawdopodobną opcją jest transfer do Kielc Mateusza Korneckiego. Reprezentant Polski, urodzony w Skarżysku-Kamiennej, wychowanek KSSPR-u Końskie, ma ważną umowę z Górnikiem (do 2020 roku), ale w jego kontrakcie znajduje się klauzula odstępnego i strony raczej dojdą do porozumienia. Prezes zabrzan Bogdan Kmiecik zaprzeczył, że jakiekolwiek rozmowy w tej sprawie były już prowadzone.

Kornecki miałby stworzyć duet z Niemcem Andreasem Wolffem.

ZOBACZ WIDEO Wielkie emocje w półfinale EFL Cup! Zdecydowały rzuty karne! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy FIlip Ivić spełnił oczekiwania w Kielcach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL