Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Filip Ivić w zespole PGE VIVE Kielce WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Filip Ivić w zespole PGE VIVE Kielce

Nowy-stary klub. Filip Ivić może wrócić do Zagrzebia

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
RK PPD Zagrzeb to prawdopodobnie nowy klub Filipa Ivicia. Chorwacki bramkarz po sezonie odejdzie z PGE VIVE Kielce i może dołączyć do zespołu, z którym pożegnał się w 2016 roku.

1 lutego PGE VIVE potwierdziło, że doszło do porozumienia z Filipem Iviciem i Chorwat opuści klub rok przed końcem kontraktu. Bramkarz poprosił o rozwiązanie umowy, bo w przyszłym sezonie nie chciał pełnić roli zmiennika Andreasa Wolffa. Do Kielc trafił w 2016 roku, ale tylko przez pierwsze miesiące spełniał nadzieje, potem dopadły go urazy. 

Ivicia łączono z Vardarem Skopje, ale od początku wydawała się to mało realna opcja. Golkiper zamierza więcej grać, a w stolicy Macedonii konkurowałby ze świetnym Serbem Dejanem Milosavljevem. Chorwackie źródła twierdzą, że reprezentant kraju jest w kontakcie z RK PPD Zagrzeb i prawdopodobnie wróci "na stare śmieci".

To właśnie tam Ivić występował przez sześć lat, zapracował na powołanie do kadry i transfer do Kielc. Teraz ma zająć miejsce odchodzącego do Frisch Auf! Goeppingem Urha Kastelicia.

W Zagrzebiu ponownie szykuje się zresztą sporo zmian. Kontrakt z Gummersbach podpisał Tin Kontrec, z Cesson-Rennes związał się Senjamin Burić, a jedno z dwóch wolnych miejsc na kole zajmie prawdopodobnie Kristian Beciri z Celje.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Tak lider ograł wicelidera. Zobacz skrót meczu NMC Górnik - PGE VIVE

Czy RK PPD Zagrzeb to dobry kierunek dla Filipa Ivicia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • jerseyus Zgłoś
  Ivić nie może być ZNÓW jednym z najlepszych bramkarzy Europy, ponieważ nigdy nim nie był. Owszem, był młodym, obiecującym bramkarzem, znanym głównie z efektownych obron, po których
  Czytaj całość
  nazwano go karate kid, ale nigdy nie był jednym z najlepszych bramkarzy Europy.
  • Maxi-102 Zgłoś
   Wcale się nie zdziwię jak Ivić po powrocie do Zagrzebia będzie znów jednym z najlepszych bramkarzy Europy....:)

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL