WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Momir Ilić

Wielka gwiazda może trafić do Płocka. Orlen Wisła zainteresowana Momirem Iliciem

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Momir Ilić z Veszprem może zostać zawodnikiem Orlenu Wisły Płock. Serbski weteran to jeden z najlepszych lewych rozgrywających ostatniej dekady.

Nafciarze trzymają w tajemnicy nazwiska ewentualnych wzmocnień, ale udało nam się dowiedzieć, że w grę wchodzi pozyskanie Momira Ilicia. Serb po sezonie 2018/19 odejdzie z Telekomu Veszprem i zastanawia się nad swoją przyszłością. Do niedawna mówiło się, że 37-latek zakończy karierę, ale może przebierać w ofertach i prawdopodobnie pozostanie aktywnym zawodnikiem. 

Jedną z opcji są przenosiny do Płocka, gdzie występuje jego dobry znajomy z Veszprem, Renato Sulić. 39-latek przez pięć sezonów był kolegą Ilicia z szatni.

Ilić był królem strzelców Ligi Mistrzów 2013/14 i MVP ME 2012. Występował m.in. w VfL Gummersbach, THW Kiel, z którym dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów. W 2013 roku odszedł do Veszprem. Wówczas spekulowano, że może stać się zawodnikiem Nafciarzy.
Na razie jednak zbyt wcześnie, by przesądzać o jego transferze do Orlenu Wisły, chociażby ze względu na zawirowania u szczytu. Za sprawy kontraktowe odpowiadał były prezes Adam Wiśniewski, z którym nie udało się nam skontaktować.

Wciąż nie zapadły również decyzje w sprawie nowego kontraktu Jose Guilherme de Toledo i pozyskania hiszpańskiego środkowego, Alvaro Ruiz. Obaj porozumieli się z Wiśniewskim, ale ostatnie słowo należy do nowego prezesaRobert Czwartek dopiero niedawno oficjalnie przejął obowiązki.
ZOBACZ TEŻ: Wysoka wygrana Wisły z Superlidze

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Powinniśmy wyrzucać oszustów ze sportu

Czy Momir Ilić byłby dobrym transferem Wisły?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)
    PRZEJDŹ NA WP.PL