WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / ALEX GRIMM / Na zdjęciu: Kamil Syprzak, obrotowy Barcelony (z piłką)

Liga Mistrzów: najlepszy mecz Kamila Syprzaka w tym sezonie i wyróżnienie od EHF

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kamil Syprzak po raz pierwszy od dawna dostał kilkanaście minut w Lidze Mistrzów. Obrotowy Barcelony rzucił sześć bramek, a jedna z nich znalazła się wśród najładniejszych w tej kolejce.

W sezonie 2018/19 Kamil Syprzak pełnił zazwyczaj rolę trzeciego obrotowego Barcelony, w Lidze Mistrzów grywał okazjonalnie. Ostatnio częściej pojawia się na parkiecie, bo kontuzję łydki z MŚ 2019 leczy Cedric Sorhaindo. Polak wykorzystał swoją szansę z IFK Kristianstad (43:26), rzucił sześć goli w ośmiu próbach, a jedna z jego bramek, z ekwilibrystycznej pozycji, to według EHF trzecie najładniejsze trafienie tygodnia. 

Syprzak znacznie poprawił swój dorobek w Lidze Mistrzów. Po siedmiu występach na jego koncie 15 bramek. Po sezonie 2018/19 reprezentant Biało-Czerwonych odejdzie z Barcelony, zastąpi go utalentowany Hiszpan Abel Serdio. Polak walczy z Dumą Katalonii o pierwszy od 2015 roku triumf w Lidze Mistrzów. Na razie jest na dobrej drodze, jego klub zdecydowanie prowadzi w grupie A. 

Wśród bramkarzy wyróżniono Vladimira Cuparę. Serb ratował PGE VIVE Kielce w meczu z Montpellier. Jego interwencje przyczyniły się do wyrównanej końcówki, zakończonej porażką 26:27. Według EHF, obrona rzutu Frederika Petterssona zasługiwała na miejsce w TOP 5 kolejki.

ZOBACZ WIDEO Czas ostudzić nastroje. "Piątkowi jeszcze daleko do najlepszych na świecie"

Do której ligi powinien trafić Kamil Syprzak?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL